Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz M3aN #13759 üzenetére

    Ez nem jumbo, akkor sem, ha ezen a honlapon kisebb testű Jumbonak van írva. A kisebb test stimmel - meglepően kistestű gitár - de a Jumbo formához sok köze nincs.
    Ez némileg szubkejtív, de úgy gondolom, hogy a dreadnought nem egy kényelmes testforma. A gitárok - mint pl ez is -, ahol a dreadnoughtnál kifejezetteb a nyolcas forma, a felső és alső részt elválasztó ív, sokkal kényelmesebben ülnek az ember lábán. Persze ettől a dreadnought is teljesen megszokható és ha megszokja az ember, akkor már teljesen tökéletes.
    Egyébként 32 ezer forint, enyiért használtan már biztosan kapsz tömör fedlapos gitárokat - igaz, dreadnoughtokat. Ha csak nem kifejezetten egy kistestű, cutawayes gitárra vágysz, azokat mindenképpen jobban javasolnám. Sőt, ami azt illeti, ha újonnan akarsz gitárt venni, és max ennyi pénzért, akkor is jobban javasolnék egy jó rétegelt fedlapos dreadnoughtot. Nem vagyok híve a rétegelt fedlapos kistestű gitároknak - persze, mindenféle testformánál előnytelen a rétegelt fedlap, de egy kis testű gitárnál szerintem még erősebben. Vékony, testetlen hang - szigorúan szerintem persze...

Új hozzászólás Aktív témák