Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syz

    senior tag

    Bár máshol kértem tanácsot de ide is beírom,mi volt a problémám hátha okul belőle akinek hasonló problémája van.Szóval vásároltam itt egy Gigabyte G1 Sniper alaplapot.Be lett építve de egyáltalán nem akart elindulni,csak egy hosszú sípolás az elején és a Bios-ig sem jutott el.Utána rövidre lett zárva a CMOS,ekkor már eljutott a Bios-ig és be lehetett állítani is.Furcsa volt,hogy amikor a gép bekapcsolt akkor párszor röviden kattogó hangot hallatott az alaplap vagy 3x és a memória modul mellett lévő ledek közül folyamatosan világított a kék illetve a sárga meg még egy zöld is.Nem foglalkoztam vele eleinte de aztán a gép elkezdett olyanokat csinálni hogy szinte 0 igénybevétel mellett (tehát csak sima internetezés vagy ilyesmi) beadott egy fehér képernyőt a semmiből és megfagyott ahonnan csak a reset gombbal tudtam szabadulni illetve kék halált dobott a semmiből és néha beakadt fél percre és folyamatosan csak töltött.Már kicseréltem a kábeleket a házban,a Biosban szétnéztem az általános funkciókon belül és mindenhol normális értékeket találtam illetve ahol kellett ott Auto módban beállított magának mindent.Mivel szinte minden nap előfordult ilyen fagyás,letöltöttem minden létező tesztprogit,Aida,Everest,Memtest,fingattam a videókártyát 3DMark-kal és Furmarkkal,az Aidaban is mindent normális értékre írt és minden teszt simán,gond és fagyás nélkül lezajlott.Aztán előkaptam az alaplap kézikönyvét és kiderült hogy azok a ledek amik a memória mellett vannak,azok az overclock ledek és pont olyan színben világítanak ahogy húzás esetén kellene.Még egyszer megnéztem az Aida-t és bár furcsa volt hogy az 5 ventis házamban és frissen pasztázott hűtővel is 50 fokos a processzorom alapból ezt a nyári melegnek tituláltam.Aztán visszamentem a Biosba mert már nem tudtam mit kitalálni és ott találtam egy olyat hogy Turbo Boost Tech. Alapból ez is Auto-n volt így bár észrevettem de nem nyúltam hozzá mikor elősször a Bios-ban turkáltam.Szóval utánanéztem mi ez bár a kézikönyvben csak említés van róla..nagy faszok..szóval miután rájöttem hogy ez nekem tök felesleges,kikapcsoltam.Újraindítás után már nem világított egyik led sem a három közül és azóta sem világít illetve a hőfok 50 helyett állandóan 34 fok-nál megáll,illetve megszűntek a fagyások.Szóval jól beszopatott ez a kis "apróság" mert már mindenre gondoltam csak ilyenre nem.Aki esetleg hasonló cipőben jár illetve fog,az remélem okul az én történetemből,hogy néha milyen kis apróságon múlik a dolog egy ilyen alapból beállított szarság miatt..

    "Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

Új hozzászólás Aktív témák