Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aske

    aktív tag

    válasz GML #3016 üzenetére

    "egyéni képesség? hmm a cadkey r19 skill-t kb 1 hét alatt tornáztam fel a 0-ról odáig, hogy másodmagammal megrajzoltam 3d-ben egy komplett dobféket."

    Akkor bizony figyeljtetek sorstársak, mindannyiótok helyzete veszélyben forog. :D Bocs nem lehetett kihagyni.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz GML #3016 üzenetére

    Ez még mindig csak felületes tapogatózás. Lehet egy hét elég neki, lehet egy hónap is kevés. Az alkatrészek bonyolultságától is függ a dolog. Pl ha valami nagyon spline alapú profilokat kéne létrehozni, és a paraméterke azokat a görbéket módosítják, akkor mire kiismered meddig állítgathatod, és esetleg találsz alternatív útvonalat a tökéletes megoldásra, az elég sokat elvihet.
    Plusz kérdés az is mennyire tartottad saját logikádnak passzoló programnak a ProE-t, s mennyire fogod a következőt. Nekem CATIAra IDEASról rém könnyű volt átállni, de CATIA után a PROE, solidEdge, stb a halálommá vált. Egyszerűen nem az én gondolkodásmódomat követő szoftverek. Biuztos logikusak, meg érthetőek, csak nem nekem.Most próbálgattam kicsit SolidEdgezni megint, hát, kb egy hasábot nem sikerült létrwhoznom, valahol a kihúzásnál elveszett az objektumom, és nem jött létre. mondjuk alapvetően a fő programom a CATIA, és kissé ellenséges vagoky minden mással szemben, még ha hiányolok is egy normális fogaskerék modult belőle, ami viszont nagyon kéne már, de inkább szenvedek vele.

    Parson: tökéletesen igazad van.

    Naplopó.Fogaskerék: Belső fogazat profilja függvényileg hogy definiálható? Hullámhajtóművet tevezek diplomamunkaként és kéne egy normálisan legyártott belső fogazatú profil. Ha megvan a függvényem akkor meglesz a görbe is, a külsőhöz meg van remek kis CATIA tutorila, ami azért szerintem más alkalmazásokban is használható, ahogy leírták lépésenként. De a belső fogazat az hiányzik. A Zsári Gépelemekben nicns benne, a miskolci hasonló könyvben sem találtam meg eddig. Neten sem leltem nyomát. Tudom, pancser vagyok, de akkor is kellene.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák