Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Prozac #1643 üzenetére

    Uhh. Szóval a /usr/src-ben van a kernel forrása, létre kell hozni a /usr/src/linux szimbolikus linket arra, amit fordítani akarsz:
    ln -s /usr/src/<kernelkönyvtár> linux
    Belépsz ide, és make menuconfig, beállítod, ami kellhet, majd kilépsz és elmented. Ezután a make parancs elkészíti a kernelt és a modulokat. Csatolod a /boot partíciót (ha külön van - remélem, külön!), és make install. Ez telepíti a kernelt magát, és ha grubot használsz, elkészíti a linkeket is, átnevezgeti a kernelt. A grub.conf-ban emiatt elegendő a vmlinuz és a vmlinuz.old kerneleket beírni, ezek mindig a most telepített és az előző kernelre mutató linkek lesznek, a make install így készíti el.
    Ezután make modules_install telepíti a modulokat a /lib/modules-ba.
    A 2MB szerintem piszok nagy. Nekem olyan 1,5-1,7 mega szokott lenni, és ebbe amit lehet, beleforgatok.

    Ennyire még nem vagyok rutinos hogy 2-nél több kernelem és configom meglegyen.
    1 korábbi van, azzal azt hiszem nincs gond... De abból sok minden hiányzik.

    Nem rutin dolga, hanem életvédelem. :)
    Illetve kettő elég, nem kell több. Az új kernel nem biztos, hogy menni fog, mindig kell az előző, még működő.

    nagyon lassú volt ezért volt időm nézegetni. Sok olyan dolgot láttam egyrészt amit nem is tudok mi az, de rengeteg olyat ami szerintem nekem nem kell. Mondjuk el tudom képzelni hogy függőségi viszonyok miatt kerültek be a kernelbe.
    Ezért küldd majd el az aktuális kernel .configját, valamint a csomag pontos nevét. Majd felrakom és megnézem.
    Ja, egy lspci kimenete is kellene, hogy tudjam, milyen eszközök vannak a gépedben, így mik kellenek bele.

    Konzolra is létezik valami hasonló mint a System Monitor? (session-ök, processek, erőforrások... kijelzése?
    Ott nem igazán, elég furán is festene. :)
    Az lm_sensors csomagot ha a sensord flaggel fordítod, kapsz egy sensord démont, amit init.d-ből indíthatsz. Ez háttérből figyel, így a /var/logba írja, ha valami gáz van. Ezt már konzolból is tudod figyelni, akár a tail -10 logfile paranccsal. (Csak ekkor értelemszerűen használhatatlan lesz az adott konzol, mert tele lesz kiírásokkal.)

    Ha esetleg beállítok valami távelérési dolgot, akkor majd napközben is hozzá tudok majd nyúlni (VNC?)
    Persze, de a VNC-hez kell egy működő X, és nem is túl gyors. És ssh-t szoktam csinálni, így karakteres konzolon be tudok lépni. Ehhez viszont az sshd.conf-ban állítsd be, hogy a root ne léphessen be, csak sima felhasználó! Valamint nem árt, ha egy tűzfalat belősz, és csak egy IP címről engedsz be a 22-es ssh portra, nehogy feltörjék. Jójó, paranoia. :)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák