Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scream

    veterán

    Hali!

    Tegnap az LCD.hu-nál kicserélték a notebookomban (Lenovo ThinkPad T450) a kijelző panelt (B140HAN01.2), viszont nem tudom a kijelző fényerejét Windows alól állítani, csak Linux és OSX alól.

    Erre a szerelés előtt figyelmeztett (részben), hogy alapból csak Linux és OSX alatt megy a fényerőállítás, de azt mondta, hogy Windows alatt is megoldható, csak át kell írni egy registry key-t, és ennek menete a Microsoft oldalán elérhető - LINK - de az csak általánosan írja le, hogyan tárolja a rendszer ezen információkat, ez alapján nem lehet megoldani és itt a fórumban azt írták, hogy csak az egyel frissebb revízióval (B140HAN01.3) van lehetőség a fényerőállításra a gépemnél. Erről nem informált az eladó.

    Az üzletbe előzetes e-mail váltás után mentem be, nem interneten keresztül rendeltem meg, mert raktáron volt . Ilyen eseteben van lehetőség elállásra, még úgy is, ha bukom a be/kiszerelés díját (ami 4500 Ft)?

    Nem mellesleg hibátlanul vittem oda a gépet, és mikor kihozta, mondta, hogy sajnos kicsit túlmelegítette a hőlégfújóval a keretet (ami a kijelző köré van ragasztva, azért kell melegíteni) és kifehéredett 2 helyen az amúgy szürke keret. Ezt egy sajnálommal elintézte, sajnos én nem tudtam mit tenni vele.

    Mit tanácsoltok, mit kéne tennem?

    Igazából nekem a lényeg, hogy ne kelljen még 1 panelt (30ezer) kifizetni, amivel megy a fényerőállítás. Szóval vagy elállnék, ha lehet, hogy visszakapjam legalább a kiejlző árát, vagy valami egyéb megoldásra van lehetőségem?

    [ Szerkesztve ]

  • scream

    veterán

    Hali!

    Egy RAM kit-et (F4-3600C16D-32GTZNC) leadtam garanciában Aqua-hoz - 2020.10.02-n vásároltam, br 60900 Ft-ért a kit-et - mert memtest alatt több konfigban is hibázott. 2 napja kaptam egy mailt, hogy a beszállítótól nem kaptak csere modulokat, így kérnek egy szlaszámot, amire a vételárat vissza tudják utalni.

    Viszont még mindig kapható ugyan ez a kit náluk - csak mostmár br 84440 Ft - illetve nem tudom, hogy ilyen esetben akkor csak ezt választhatom, hogy a vételárat visszautalják/visszakapom és kész? Az új, ugyan olyan kit-hez, hogy újra megvegyem ki kellene adnom +23e Ft-ot? :F Nem kellene ilyen esetben felajánlaniuk másik, azonos paraméterekkel rendelkező típust? A jegyzőkönyben ez van feltűntetve "fogyasztó által érvényesíteni kívánt igénynek": csere/javítás/jóváírás, de ők ajánlották a jóváírást, cseréről nem esett szó.

    Sajnos nagyon nem vagyok képben ezekkel a jogszabályokkal, ezért reméltem, hogy itt segítséget kaphatok.

    [ Szerkesztve ]

  • scream

    veterán

    válasz Superhun #23093 üzenetére

    + LuckyL, Lackooo84

    Köszönöm a válaszokat!

    Írtam hétvégén nekik, hogy biztosan csak a jóváírás van, mint megoldás, hosszan kifejtve az én álláspontomat és helyzetemet, most reggel ez jött vissza válaszban:

    "Jelenleg csak a jóváírás lehetséges."

    Szerencsére olyan helyzetben vagyok, hogy a diff nem vág földhöz, de nyilván nem örülök neki - főleg, hogy esélyesen eladósorba is kerül egyből a gép, amibe rakom.

    Úgy gondolom, hogy most kártérítési pert indítani esetlegesen azért - ahol a legjobb esetben is annyi lesz a végkimenetel, hogy adnak egy ugyan olyan modul párt - nem látom értelmét - főleg, hogy nem pár nap leforgása alatt megy le az egész.

Új hozzászólás Aktív témák