Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LuckyL

    őstag

    válasz scream #23089 üzenetére

    sokszor volt már szó erről a topikban
    az én jogszabály értelmezésem szerint nincs jogod követelni a cserét, a pénzvisszafizetés is megfelelő a bolt részéről
    van aki másként állítja, de csak akkor derülne ki, ha valaki végigjárná a békéltető testület, polgári per utat, ezt viszont senki sem teszi
    legalábbis én még nem olvastam erre példát

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • Superhun

    Topikgazda

    válasz scream #23089 üzenetére

    Szia!

    Alapvetően ilyenkor vissza kellene kérned a terméket a kiskertől és a gyártóval magad gariztatni azt. Így még a postaköltséget kifizetve is olcsóbban kijönnél, mintha vennél egy újat.

    Itt viszont az az eset lépett fel, hogy jótállási időn belül a kiskerhez már csak a pénz érkezett vissza, a nagykernél vagy valamelyik disztribútornál "eltűnt" a termék (nyilván nem tűnt el, csak eladják másnak azt, amit a gyártó visszaküldött, így a haszont ők kapják meg).

    Annó megkérdeztem erről a helyzetről egy ügyvédet, aki megerősített abban, amit korábban is írtam itt a topikban: jótállási ügyben fogyasztói szerződéstől csak a vevő állhat el. Nincs olyan jótállási rendezési mód, hogy pénzvisszafizetés. Ez a fogyasztói szerződéstől való elállás, az elállást pedig a jog csak akkor engedi meg, ha ennek adottak a feltételei, pl. az egyik fél a szerződésben vállalt feltételeit nem tudja/akarja teljesíteni (javítás vagy csere). Szóval ezt csak a vevő kérheti, illetve egyezhet bele, ha a bolt felajánlja.

    A te esetedben, mivel nagy valószínűséggel a terméket már nem tudja visszaadni a kisker, kártérítési pert tudsz indítani, a jogszerűtlen elállás miatt, de ez több év is lehet és a perköltséget is neked kell megelőlegezned, így ezt nem tudom javasolni, viszont azt megpróbálhatod, hogy megírod a boltnak, hogy köszönöd szépen, de te nem szeretnél elállni a szerződéstől, így inkább a terméket szeretnéd visszakérni és magad gariztatni. Esetleg egy ügyvédet is megbízhatsz x ezerért, aki egy ír egy szépen megfogalmazott jogi levelet a boltnak. Nyilván ez is idő és pénz, neked kell eldönteni, hogy mit vállasz be a +23e többletköltség miatt...

  • asdf_

    veterán

    válasz scream #23094 üzenetére

    De a békéltetőknél meg futhatsz egy kört, just for fun és akkor legalább papír lesz róla, hogy ilyet nem lehet csinálni (az első évben).

    De a háttérben kb. tuti a kkövetkező van van, csak hogy értsd:

    Te anno megvetté legy terméket a kiskerben, amely A nagykereskedőtől származott, A beszerzési áron. Elromlott, bevitted, a kisker továbbadta a beszállítónak és valahol előtte pénzvissza lett belőle és valaki benyelte a különbözetet (erre a kiskernek semmi ráhatása nincs). Mindeközben a kisker ugyanezt a terméket árulja ijelenleg s, de most magasabb áron, mint te vetted (ez amúgy nem kellene, hogy osszoni szorozzon, mert darab-darab). Ez a jelenlegi termék ugyanakkor már B nagykerből származik, jelenlegi, B beszerzési áron. Így értelemszerűen ahhoz, hogy te kapjál egy ugyanolyan ram kitet, annak egyetlen útja csak az lenne, hogy a kisker az A nagykerből kapott pénzhehz hozzátesz (sokszorosan többet, mint ami haszna a neked eladott terméken volt, az eredeti beszerzési ár kb. harmadát(!), tehát súlyosan bukóba megy) és a B nagykerben B áron megvett terméket megkapod. Ezt meg azért a vak is látja, hogy ilyet senki az égvilágon nem fog megcsinálni. Ez persze téged nem kellene, hogy érdekeljen, mert te nem A és B nagykerrel szerződtél le, hanem a kiskerrel, de ettől még a háttérben ez van.

    (alternatív, kevés százalékot adok neki verzió: a kiskered a köcsögbunkó új, dobozos terméket kapott vissza, azt kirakta készletre, neked ivsszaadta az árat, és ő nyelte be a különbözetet)

Új hozzászólás Aktív témák