Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz stol #6547 üzenetére

    Tudom mi az a C/10, csak nem értem miért írtad, a 2. szakaszban elvileg ugyanis folyamatosan csökkenő töltőáram van, állandó töltőfeszültség mellett, nem pedig max C/10. A kérdésem erre vonatkozott, vagyis milyen C/10, ha egyszer folyamatosan csökken 0,03C-ig.

    De hogy tanuljak, a lezáró töltésnek mi az angol megfelelője? Mert ez a lezáró töltés kifejezés nekem nagyon furcsa, bár a magyar "szak"zsargon néha kretén tud lenni.

    A 16 óra meg nem nagy ráhagyás, hanem egy régről maradt megszokás, ha úgy tetszik legenda. A lakásban jelenleg 4 Nokia telefon van, max 4 óra elteltével mindegyik feltöltöttnek jelzi magát, ami persze lehet pszichés trükközés is. De ha egyes mobiloknál 6-8 óra is a teljes töltés, mert a mobilos bótos tökéletesen tudja minden gyártó esetében a töltési időt (haha), akkor is miért mond 16 órát? Amit a korábbi hozzászólásod alapján teljesen korrektnek tartasz.

    Én azt látom, hogy biztos te vagy az akku atyaúristen, vagy legalább a kisinasa, de amit először írtál, az legalábbis irdatlan módon pongyola és néhol még hibás is. Szóval ne igazold magad, kell a francnak.

    újra idézlek: "A mobil li-ion akkuknak gyakorlatban azért kell az első 16órás töltés, mert az elektronika úgy fogja "látni" a tlejes kapacitást."

Új hozzászólás Aktív témák