Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz net84 #478 üzenetére

    Az eladói oldalról nézve még egyszer megnéztem, és egy kisebb hibát még találtam az elején: a 49/2003 GKM rendelet szerint elvileg elég a bizonylat (számla) bemutatása is, nem kell feltétlenül a jótállásinak meglennie (bár niylván jobb). Legtöbbször amúgyis egy papíron van az egész.

    Azt is érdemes beleírni, hogy ''Ha a forgalmazó a fogyasztó igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról legkésőbb három munkanapon belül köteles értesíteni a fogyasztót.'' Ez is idézet a 49/2003-ból, így nyertek némi - reális - időt a válaszadásra, hiszen tényleg nem lehet mindig rögtön megmondani, pl. javítható-e a cucc egyáltalán, vagy ki lehet-e cserélni.

    A kijavítás-kicserélésnél a 15 napra törekvést nem tudom, jobb-e beleírni, szerintem annyiban jó lehet, hogy nem ugrálhat a vásárló, hogy márpedig a törvény szerint neki most kell...

    Az importáló feltüntetésees dolog érdekes, elvileg kötelező, de nem szokták. Ha én cég lennék, azért lehet feltüntetném a nagykert legalább, mert egyrészt ez megkönnyítheti az ügyintézést saját magam számára, másrészt ha - ne történjen meg - megszűnik a cég, utána sem fogja szidni a vásárló a felmenőimet, mert ott van előtte, ki a nagyker, akivel egyezkedni tud. :)

    mod: Priviben megírhatnád, melyik ez a jó cég. Hamarosan gépet kellene vennünk. ;) Na csak poén volt, nem várom el, hogy kiadd őket.

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák