Új hozzászólás Aktív témák

  • Agyasima

    senior tag

    Na, mai témánk a kerékpár:

    Vettem 1 hónapja és 1 napja a Corában egy bringát, jójaz a városba szaladgálni néhány évig alapon. Mostanra kiderült, hogy hibás döntés volt, mert nemhogy néhány évet, de néhány napot se bírt ki, 3 nap múlva már egy másik kerékpárt toltam ki a Cora ajtaján, mint cserepéldányt. Azóta eltelt 28 nap. Na kitaláljátok?! Igen, a második már jobban bírta és megsoxorozta élettartamát, de csak tönkrement.

    A Corát felhívtam, ahol azt mondták, hogy 8 nap után a szakszervízbe kell vinnem garanciás javításra, nem hozzájuk. Ma el is vittem a kijelölt szakszervízbe a szerkentyűt (Canga Kerékpárbolt, Szeged), ahol közölték, hogy csak pénzért hajlandóak javítani. Megpróbálták megmagyarázni, hogy miért van ez. Első indokuk az volt, hogy nem lett szakszervízben üzembe helyezve, így elvesztette a garanciáját. Ekkor persze előkaptam a pecsétes papírt az üzembe helyezésről, így gyorsan kitalálták, hogy nem hoztam időben be, (sok idő telt el a hiba keletkezése és az én boltban való megjelenésem közt - ezt én sem igazán értem honnan vették.). Később persze - egymás közti beszélget félfüllel meghallva - kiderült a valódi ok: a nagyker (Euro Bike, Pécs), akitől a bringa származik, nem hajlandó az ilyen jellegű garanciás javításokat kifizetni nekik. Ergó ők sem fogják, csak pénzért elvállalni.

    Ennyiben maradtunk, bringa vissza a kocsiba, majd vásárlók könyvébe történet beírva.

    Kérdéseim:

    - valaki monda, hogy nem csak a kijelölt szakszervízbe, hanem a vásárlás helyére is vissza lehet vinni a terméket, és nem csak 8 napon belül, hanem a teljes garanciális (ti. 1 év) időn belül. Ez igaz? Vihetem a Corába is javításra, cserére? Tapasztalatom szerint ott egy kicsit kevesebbet akadékoskodnak garanciás ügyintézés esetén.(bár legszívesebben a pénzemet szeretném visszakapni)

    - ha nem sikerül dűlőre jutnom senkivel sem, vmiféle választottbírosághoz kellene fordulnom, ha jól sejtem. Ők kik, és Csongrád megyében/Szegeden hol találhatóak? Mit kell nekik odaadni? Írni kell nekik is egy levelet? Vagy beadványt, vagy vmit? Ingyenesek ugye?

    - Mér velem történik ilyesmi?

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Új hozzászólás Aktív témák