Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speedy007

    őstag

    válasz kalo1 #79897 üzenetére

    60%-ra állított tárolási kapacitásra akksival balanced módban hókuszpókusz nélkül egy 2 órás filmet kibír TV-re kötve de ha jól emlékszem jól beállítva 8 órát is ki lehet belőle hozni bár szerintem abba filmnézés nem fér bele szerintem

  • Lacuss20

    senior tag

    válasz kalo1 #79897 üzenetére

    Nos igaz az enyém nem legion vszont, böngészés ( jogszabály másolás, cikk olvasás még nappali fénynél, de alacosny fényerőn takarékos módban) ezt dobta úgy, hogy ment már másfél órája. Persze laptoptartó kisasztalon ágyon ülve, ventiket be sem kapcsolta a gép, egér volt rádugva optikai illetve wifi természetesen ment.2-3 chrome ablakkal plusz wordbe nyomtam befele az anyagot.Lassan egy éves a gép nemigazán van akksiról használva csak ilyen lightos műveletekre néha:) 25 fokos szobában. Pedig még a mai napig lusta voltam elkezdeni az alul feszelést :D Anno egy régi ASUS K53TA -ból hoztam ki brutál jó üzemidőt alulfeszeléssel. [kép]

    Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

  • cs.zs.

    addikt

    válasz kalo1 #79897 üzenetére

    speedy007 kb jól mondja ;-)

    a fekete (i5-10300H + GTX1650Ti) 100%-ra van töltve, max fényerőn tud 3,5- max4 óra online filmezést (Youtube). Ha kicsit mókolsz az akku/energia beállításokban, és azt írod be, hogy akkun a proci max 0,99 GHz legyen (!!!) , akkor dupla, 7-8 óra is lehet. Filmnézéshez ugyanis nem kell több erő. Ebben a Legionban állítható a képernyő freki, ha 144Hz-ről leveszed 60-ra, már azzal is spórolhatsz.

    a fehér (Ryzen5-5600H + RTX3050Ti) hasonlóan viselkedik, de az eleve úgy van használva, hogy max 60-ra töltődjön fel, és így nem is tud többet ~2 óránál.
    Fix 165 Hz, nem vehető le ! :Y

    JBL meg Harman/Kardon ?
    A családunkban 4 db laptop van
    (a fehérnek még ketyeg a részlete, az még csak részben a miénk :DDD ), mind a 4 Harman/Kardon, és mind a 4-nek másképpen szól a hangszórója. Ezügyben a 2 Legion a leggyengébb, osztott harmadik helyet kapnak. Második legszebb hangú gép a családban a VivoBook-om, 2020 májusi S15 S532FL, i5-10210u + Geforce MX250.
    Legszuperebb hangja az ASUS ROG FLOW X13-nak van, a többi csak picsog mellette, de azért a pénzért ez el is várható.
    Más a helyzet viszont, ha fülhallgatót dugunk bele. VivoBook lemossa mindet, mint a szart. Olyan elemi erővel szólaltat meg minden fülest, szétüti az ember fejét. Természetesen kristálytisztán.
    Az ASUS VivoBook S15 egy kurva jó gép ám! (innentől offnak kelllene jönnie, mert alapvetően nem gamer gép, egészen más a prioritás, ugyanakkor korlátozottan játékra is alkalmas)
    2020 legkisebb/legkönnyebb 15,6" laptopja, 1,68kg, töltője 0,2kg (Legionok 2,3+0,6)
    300nit fényerejű, végtelen betekintési szögű kijelző
    1 db m2 2280 PCIe 3.0x4 foglalat
    1 db m2 2280 SATA foglalat (!) - a hétköznapokat ez is simán kiszolgálja, és nincs melegedés!
    alaplapi fix 4 GB 2667MHz RAM, + 1 slot, 32 GB-ig bővíthető, nekem ott egy 16-os van
    ScreenPad 2.0, egyszerre 2 kijelzőn tevékenykedhetsz
    az MX250 egy kicsi, elavult GPU, de gyenge-közepes beállításokkal 70 fps-sel megy a WARTHUNDER
    :DD tehát egy kicsit mégis gamer :DD
    ugyanolyan beállításokkal a fekete Legionon 160-180 fps van, a fehéren 250-300 :Y

    de a lényeg a Screenpad
    videókonferencia közben, akár aktív kameránál, vagy képernyőmegosztásnál is lehet híreket olvasni, nem buksz le :-) (kép mellékelve)
    vagy pl böngészés/nézelődés közben mehet egy Youtube videó (kép mellékelve)
    játékok közben azon szokott menni a feladatkezelő, figyeljük hogy mi fogy el :-)




    ...itt kérem mindenki!

  • cs.zs.

    addikt

    válasz kalo1 #79921 üzenetére

    A sajátom akkuhalálában én is ludas voltam, de csak kb félig.
    Másfél évesen vmi 15% körüli elhasználódása volt, asszem 35-36Wh-t tudott. Egy szép téli napon, hideg szeles idő volt, kb 0-5 fok lehetett. El kellett ugranom egy helyre, meg kellett mutatnom a laptopon valamit (weboldalt, az illető nem látta, én meg igen), itthon kikerestem, és lehibernáltam a laptopot. Feltöltve. Az illetőtől 2-300m-re tudtam parkolni, és (itt követtem el a hibát) nem tettem laptoptáskába, hanem a hónom alá vettem és go! 2 perc. Odabent kinyitottam, feltárult a weboldal, és a laptop kb 3-4 perc alatt lemerült, és soha többé nem lehetett feltölteni. Illetve lehet valamennyire, az elhasználódása kb 93% lett. Tehát pár percet most is tud az az akku.

    Szóval kérdezem én, mennyire az átlag user hibája az, hogy a 0-5 fokos (NEM SARKVIDÉKI) hidegben úgy áthűl az akku, hogy meleg szobában bekapcsolva azonnal megdögöljön?

    A szerelhetősége kitűnő, az ettől újabbakkal van a gond, azzal keverik. Amelyiknek már citromsárga az enter billentyűje. Na az egy fos. Ott nincs bővíthetőség. Nekem bővíthető a ram, azokban már nem. Nekem 2 db m2 2280 slot van, egyik PCIe, másik SATA, az újakban már csak 1 db, és pá.
    Leveszed a hátlapot és ott van minden előtted:

    Én ezt imádom, a screenpad haláli jó, és a bővíthetőségről sem mondanék le. Már 2020-ban AX wifi kártyával érkezett, nekünk Telekom 2000/1000 netünk van, ezzel is ugyanazt az 1700/1000 megabitet mérem, mint a többivel. (300-at elsajnálnak tőlünk) :P
    Egyáltalán nem volt olcsó, Legiont lehet venni az árából, de az egy nehéz tömegcikk, ez meg egy kicsi, könnyű kuriózum. Az akku lehetne nagyobb, csomó hely maradt benne, amit kockás műanyaggal töltöttek ki. Akku-ügyben egyébként is kurvaanyjukat.

    [ Szerkesztve ]

    ...itt kérem mindenki!

  • cs.zs.

    addikt

    válasz kalo1 #79923 üzenetére

    Bizony, az új VivoBook Pro sem bővíthető már.
    SSD csere, és annyi.

    a fiam Asus ROG FLOW X13-a sem bővíthető. 512GB m2 2230 SSD van benne, aztán ha kevés, keress már nagyobb 2230-ast...

    ...itt kérem mindenki!

Új hozzászólás Aktív témák