Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • echterion

    nagyúr

    válasz frame120 #39470 üzenetére

    A teljesítményhez nem nyúltam, az maradt alapon 45W-on. Ez engem nem érintett, ez még egy régebbi széria, kaby lake +1080 kombinációval, meg bios update-et sem csináltam.

    **********

  • KillHates

    nagyúr

    válasz frame120 #39470 üzenetére

    Majdnem igazad van, de sajnos a TDP érték állandó, mert az az EC táblában van tárolva, azaz a proci mikrokódjából olvassa ki a multikontroller és az vezérli le a VRM-et, hogy hogyan delejezze a procit. Ezért van az, hogy UV esetén is fog trottyolni az a proci ami eleve trottyolt, ha szintetikusan csúcsra járatod, mert a teljesítménye nem fog változni, csak a görbe, hogy hogyan éri el azt. Ezért van az, hogy alacsonyabb felszültség (gy.k: V) esetén a felvett áram (gy.k: A) megnő mert a mikrokódban az alapértékekhez rendelt teljesítmény TDP értéke van megadva. Sokan nem tudják, hogy a processzorokban nincsen hőmérő, a gép az aktuális hőmérsékletét az adott perifériának a felvett teljesítményből számolja ki, tudván, hogy mennyi a TDP-je, azaz egy adott DIE-on keresztűl éppen az adott Watt értéknél mennyi tojás tud megsülni. Jártam már úgy, hogy sérült EC tábla miatt folyamatosan trottyoltatta a procit a gép, mert 100-105 fokokat mutatott, közben meg a hőkamerán 50-55 fokos volt minden a gépben.
    Szóval ez elég összetett képlet amiben az UV-zás egy olyan tényező, ami elég könnyen megölheti a VRM-et. A gyártók is elég sok prototípust megsütnek mire "kimatekozzák" hogy mi az ideális energiagazdálkodás egy új periféria beépítésénél. (persze már nem ennyire "analóg" a történet, mert már u.n. modulokat vásárolnak a fejlesztők/dizájnerek, amiknek az "összeszegelését" kell csak rábízni a droid villamosmérnökökre)

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák