Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Raymond #61401 üzenetére

    2021 AW R4
    10. intel

    Tudom már valaki linkelte ide, de nem találom most azt a hozzászólást, így berakom megint
    [https://www.notebookcheck.com/Test-Alienware-m17-R4-Laptop-In-der-Atmosphaere-verglueht.528307.0.html]

    Szóval most volt rá időm, és átolvasva a tesztet, (a tesztelt konfig a maxos: Intel Core i9-10980HK 90W és NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop GPU 165 W TDP) azért nem teljesen győzött meg, és ahogy látom a végén a teszt eredményt ("Conclusion - m17 R4 with wasted potential") őket se..

    Számomra érthetetlen miért ~48W idle állapotban (power consumption is very high with an average of 48 W)?

    A backlight bleeding-es fotó meg kész kabaré a cikkben (bár remélem ez csak egy extrém eset?? :F )

    Illetve a másik meg, én értem, hogy a GeForce RTX 3080 meleg hajtva, meg az intel cpu is, de hogy egy 17es AW ház se tudja jól elvezetni a hőt és még a wasd, tenyér résznél is ("kellemesen") meleg (a 15ös tesztet még nem olvastam de kétlem hogy ott kisebb házban akkor mitől lenne jobb a helyzet?)? ("extremely high temperatures...lead to graphic errors and very warm surfaces")

    2021 AW R5
    Ryzen Edition

    Tehát most van az inteles verzió 3080-al, ami drága és elég meleg tud lenni (legjobb kombó :D) , viszont az amd-s változatban meg (aminek a global megjelenése elvileg 2021 május) nem is lesz rtx 3080-as hanem csak rtx 3070 lesz a max?? (125W+15W)

    Azaz ha rtx 3080-as kártyás AW gép kellene mondjuk, akkor az csak az inteles marad (ami ráadásul nem is 11, hanem 10. generációs Intel Core)? Gondolom majd lesz 11. genes is évvége felé? (bár nem tudom mennyi értelme van rá várni? :F )

    mondjuk úgyis mindegy, mert nincs készlet meg kb. senki nem szállít ide AW-t amúgyse, nincs magyar bill.-es, stb.

Új hozzászólás Aktív témák