Új hozzászólás Aktív témák

  • Muerte

    Topikgazda

    válasz Kyriath #193 üzenetére

    Valami ott driver szinten sincs rendben az az érzésem...

    Valljuk be őszintén ez a GPUz enyhén szólva is hiányos :DDD
    A lényeg azért megvan miszerint Clevo kártya van a gépben,sajnos rossz hír hogy én ahoz nem találtam alulfeszes vbios-t,a dell UV vbios pedig nem jó,meg sem szabad próbálni mert elhalálozik tőle a vga!
    Azt kellene megpróbálni hogy összes ATI driver uninstall,összes HD3000 vagy HD4000 nemtom milyen IGP van benne uninstall,és szépen sorban rakni vissza mindent.
    Először csak az IGP cuccait,aztán azt letiltani BIOS-ból,vagy FN+xyz ha van rá kombó a lényeg hogy enduro off legyen és a dedikáltra (7970M) úgy telpíteni fel a Catalyst-ot,akkor jó ha utána a GPUz kiolvas minden adatot.
    A melegedésre mivel írtad hogy külföldön vagy,így nem tudunk segíteni fizikilag pár ezer km-ről :DDD
    Ami fontos lenne,jó minőségű paszta,pl.én vga-ra az IC Diamondot preferálom,vagy esetleg Artic Silver 5
    Az alkalmazásáról itt egy leírás,fontos hogy csak a mag közepére rakjunk egy kb.fél borsónyit és várjunk vele 10 percet hogy az xy gőzök távozhassanak belőle. IC Diamond application
    De a pasztázás előtt a legfontosabb hogy a thermal padokat ellenőrizzük,mivel Te most ugye Amerikában tartózkodsz én onnan is szoktam rendelni tőlük FrozenCpu.com
    A fujipoly extreme 11 W/mK-t szoktam venni.Azt hogy milyen vastagságút kell belőle alkalmazni neked kell kitapasztalnod,úgy hogy nagyon pici (fél rizsszem) pasztát teszel a mag közepére,felrakod a gap-padokat a helyükre és összecsavarozod a hűtést.Ezután óvatosan szétszeded újra.Akkor jó metód ha a gap-padokon látod a memória chipek pici négyzetes nyomait és a magon is szépen szétterjedt a paszta.Elég babra munka de megéri mert akár 10-20°C-al is javulhat a helyzet.Itt egy kép a 7970M szakszerű gap padozásáról

Új hozzászólás Aktív témák