Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz gaborbol #685 üzenetére

    Nem kockáztattam meg a félmaraton versenyt aszfalton. Talajfogáskor néha fájdalom nyilall a jobb belbokámba. Feltételezem, hogy gyengék voltak az oldalsó szalagok, és túlterhetem (sok terepfutás, és szőlőhegyi teherhordás). A fájdalom ellenére tudok futni, de akkor meg a bal térdemet terhelem túl, mert gondolom másképp rakosgatom a lábaimat.
    Száguldó bicajozáskor nincs fájdalom, mert az SPD pedál-cipő stabilan tartja a lábamat.
    Remekül sikerült a formaidőzítésem, ezért nagyon csalódott vagyok, hogy nem bizonyíthattam versenyen:(
    A 21,1 km-t 1:45 alatt akartam lefutni aszfalton, hisz terepen ment már kerek 2 óra alatt.
    Keringés, izomzat rendben, de az ízületeim még (már?) nem bírják jól a futást. 4 hét múlva lesz a következő félmaratoni verseny, amire újra felkészülök!
    Addig a bicajt tekerem, és lesz jópár 100+ km-es út (helyközi közlekedési eszköz is). Aztán ha bírja a futóterhelést a bokám, akkor újra futok:)
    A teljes maratonról nem tettem le, de az ízületeimet se akarom tönkrevágni a futásban. Ha kiderül, hogy nem nekem való, akkor csak bicajozni fogok. Júliusban 3100 km-t bicajoztam sérülés, és túlterhelés nélkül...

    Azt javasolom mindenkinek, hogy a futósérüléseket pihenje ki!

Új hozzászólás Aktív témák