Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itouchfan

    senior tag

    válasz inf3rno #64832 üzenetére

    Ebben nem vagyok teljesen biztos. Azt gondolom (tanulmányaim alapján), de majd utána nézek, hogy az elégetett kalóriák száma (azaz a szervezet energia igénye) elsősorban az anyagcsere folyamatoktól függ, hogy miből és mennyi energiát használ el a testünk. Tehát szerintem ha egy órát futsz, evezel vagy országúti kerékpározol 130as pulzuson, akkor szerintem olyan nagy különbség nem kéne legyen, mert egy edzett sportoló szervezetében mindegyiknél ugyanolyan anyagcsere folyamatok játszódnak le. Persze a működő vagy mozgásban részt vevő izmok száma valószínűleg befolyásolhatja kicsit egyik vagy másik irányba a dolgot.

    Szerk: az a baj a statisztikákkal, hogy úgy van benne megadva, hogy "egy óra közepes intenzitású kerékpár" vagy "fél óra intenzív futás" de mi az intenzív vagy közepes intenzitás? Nagyon nagyvonalú.
    Meg ami még kicsit ellentmond az előző bekezdésben irtaknak is, az az hogy pl triatlonosoknál van gyakran hogy a teljesítmény diagnosztikán más pulzuszónák jönnek ki a futásra és a bringára, tehát akkor adott pulzuson más az anyagcsere is (hiszen a pulzus annak a következménye) tehát valószínűleg amit fentebb írtam az csak nagyon keveseknél vagy nagyon ritkán igaz.

    [ Szerkesztve ]

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

  • SpaceKombajn

    tag

    válasz inf3rno #64832 üzenetére

    Igen, valami hasonló lehet az arányszám.

    Nekem a stamina 30%-ot csökken egy 5K futásnál (35-38 perc) és ugyanennyit egy 18 km-es kerékpározásnál (41-42 perc, 25 km/h átlaggal)

    A 10K (1h 17min) az 70%-ot harapott ki a 100-ból.

    [ Szerkesztve ]

    spacetime

Új hozzászólás Aktív témák