Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz tomcica #62106 üzenetére

    Erdemes fokozatosan raallni egy-egy ilyen speci edzesre. Szoval pl anaerob neked,alapos melegites,gyorsitok + 8x 30mp nyelgaz (teljes pihenovel..ha jo a kondi 1-2perc eleg lesz,de majd erzed). Idovel 8x 45mp,majd csak utana allsz ra a 8x 1percre :K
    Vo2max 5x 4min az egybol futhato,elotte a rendszeres tejsavkuszobos edzes felkeszitenek ra.Ennel az edzesnel arra ugyelj hogy alaposan kipihend,mert csalos.
    Tejsavkuszobos heti 3-5x 1km felmaratonos iramon elsore eleg.Kesobb kiepitheted 4-5x 1500m-re.Itt nem kell annyi piheno,vagy lehet aktivabb gyorsabb piheno.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • SirRasor

    őstag

    válasz tomcica #62106 üzenetére

    Köszönöm nagyon a hozzászólást, akkor nem próbálom meg túlságosan leegyszerűsíteni az edzéseket és nem zárom ki azt a 3 fajtát sem. Maximum ritkítok, mert a VO2MAX-osat majdnem minden héten csinálom és azt érzem a legmegterhelőbbnek. Helyette meg tejsavóküszöbös lesz :)

    "Erdemes fokozatosan raallni egy-egy ilyen speci edzesre. " - igazából ezt benéztem. Annyira megörültem a Firstbeat-os találatnak és az abból alkotott edzéseknek, hogy minden átmenet nélkül elkezdtem csinálni őket. Előtte is intervallumoztam, de sose ilyen megterhelően. Mondjuk az első sprintes után volt is izomláz (a többitől nem). Illetve azért néha belefutok, hogy pl: 6 intervallum kéne, de 5-nél azt érzem, hogy egyszerűen ennyi volt, nincs energia és inkább továbbugrok a levezetésre.

    Emelkedős-lejtős intervallumok by Garmin edző :) Nem szeretem őket, mert lassítják a teljes edzés tempóját, pedig amúgy tényleg az egyik legjobb (meg a karpánt csak a végét kapja el...így is állandóan anaerob deficit miatt problémázik a FR745). Amióta nem kötelező, csak nagyon ritkán csinálom. Ráadásul az itteni futópálya közepén van egy domb, amire maximum sebességgel kb. 10-15 másodperc alatt tudok felsprintelni. Hát nem ideális? :D

    Köszönöm még egyszer, ez nagy segítség volt!
    :R

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák