Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz ígyvanferi #59041 üzenetére

    88-92% embere valogatja,meg ugye kihat ra ilyen is hogy koffein stb.
    Nehany ev alapozas-elezes utan pont a versenytempo meg gazdasagossagabba tetele a kulcs :K ezert is futunk olyan sokat versenytempon felette es alatta. Amikor nem specifikus felkeszulesi szakaszban vagyunk,akkor szet lehet teriteni a het szinte minden napjara,amikor viszont megvan a celverseny,akkor egy combos hosszu edzesben jo nagy adag + melle a gyorsabb,de meg mindig nem full anaerob nyelgazas resztavozas az altalanos leosztas.Beszelunk itt 15K feletti versenyspecifikus munkarol.
    Nekem valojaban a heti ossz laktatkozeli futasom mennyisege ilyenkor se nagyobb,csak mashogy oszlik el,es mashogy kell kipihenni.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz ígyvanferi #59041 üzenetére

    Ha ranezel Agony mondjuk utolso ket eros edzesere,az utolso 400/200 kombinaciok 175bpm atlagot dobtak,a hetvegi 22K-ban elvegzett munka 170-172bpm kornyeke. Epp annyira magas a pulzus,hogy akar masnap is megismetelhetne az edzest (mar ami a pulzust illeti,a labizmok attol meg faradtak) de a sebesseg amit gyakorol rajta az a kulcs.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Agony

    aktív tag

    válasz ígyvanferi #59041 üzenetére

    Őszintén szólva versenyen én nem igazán szoktam nézni a pulzust, mindig tempó cél van, aztán bírom amíg bírom. Utólag persze átnézem a statisztikát, hogy épp hol esett szét a szekér vagy mit rontottam el (pl. régen az első 1-2K elfutása).

    Például 2020/08/21 -én a bordányi félmaratonon 183 BPM volt az átlag pulzusom és 188 BPM a max, miközben a max pulzusom 192 BPM. Ez így átlag 95% és maximum 98%. Pedig ez a félmaraton 1:22:10 lett (3:53/km), ami kb. megegyezik azzal amit múlt hétvégén futottam edzésnek (22K@3:54) és ott 170 BPM volt az átlag pulzus, 184 pedig a max.

    Szóval ez szerintem elég sokat tud változni, már akár a stressz, versenydrukk, időjárás, stb... is befolyásolhatja. Versenyen én a helyedben teljesen figyelmen kívül hagynám a HR-t. Megvan, hogy kb. milyen tempóra vagy képes az adott távon, azt megindítod, aztán tart amíg tart. Ezt tanácsolta nekem Tom 2019 nyáron, amikor a 3:50-es félmaratont akartam elérni Szegeden. Indítsam meg 3:50-en, aztán ha 15K-nál szétesik tudjuk, hogy ott van jelenleg a vége és azt kell fejleszteni.

    Egyébként a Stryd megközelítése olyasmi mint amire te gondolsz a HR kapcsán. Ők ugye azt mondják, hogy felmérik a teljesítményed (watt) critical power formájában, ami alapján tudják, hogy mekkora az a teljesítmény, amit 60 percen keresztül fenn tudsz tartani, aztán ehhez van egy százalékos táblázat:

    Szóval ha megvolt a felmérőd (erre van egy végrehajtandó protokol), akkor utána azt mondod, hogy pl. 300W a critical powered és te félmaraton versenyre mész, akkor ennek a 94,6%-án kellene futnod, ami 284W és akkor a lehető legjobb időt hozod ki biztonsággal.

    De a gyakorlatban én azért azt látom, hogy ebben azért van egy adag ráhagyás, hogy sikerélménye legyen a usereknek. Nézik végig az órán azt az egy watt számot és a végén "megtörténik" a PB, ami amúgy lehet jobb is lehetett volna. Nekem most 313W a critical powerem, ami alapján 296W-on kellene futnom a félmaratont, ehhez képest a vasárnapi 22K-s edzés 306W-on ment. :U

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák