Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz danielsz #56346 üzenetére

    Első kézből tapasztalatom csak a Floatride Energy 1-gyel és a Floatride Energy 3 Adventure-rel van, szóval a tesztek alapján írom, amit: a Grow verzió (úgy tudom ez egyelőre a FE2-ből van ilyen) lényege ugye a növényi eredetű alapanyagok használata, ami egy picit eltérő karakterű talpat eredményez, állítólag picit keményebb, viszont emiatt stabilabb is, mint az alap változat. Illetve kérdéses még a felsőrész tartóssága, ami eukaliptuszfa-kéreg felhasználásával készült. Tartós tesztet még nem olvastam (panaszt se mondjuk, hogy szétmenne 200 km után vagy ilyesmi).
    Az Adventure meg a felsőrészben különbözik az alapmodelltől. Más anyagú, kicsit merevebb, vannak rajta betétek elől, hátul, más a fűző, más a nyelv. Nekem ez utóbbival volt gondom, illetve egész pontosan a fűző nyomta meg a lábfejem egy helyen, de szerintem a nagyon vékony (és túlzóan nagy) nyelv miatt. Erre nem igazán tudom, miért volt szükség, egy daily trainernél miért nem lehet párnázott a nyelv. Kb. olyan vékony, mint egy minimál versenycipőnek (mondjuk a Floatride Run Fastnak, hamár Reebok). A talpfelület érdekesmód ugyanolyan, hiába edvencsör cipő, szerintem a bütykök is pont ugyanolyan nagyok, mint a simán. Maga a midfoot meg szinten ugyanaz, mint a sima, szóval futás közben nem érzel különbséget. A tömeget nem tudom összehasonlítani az alapmodellel (a terepre felkészítés miatt hízott, de közben meg a fűzőből, nyelvből meg faragtak), az én 44,5-es Adventure-öm 301 g, az 1-es FE meg 288 ugyanekkorában.

Új hozzászólás Aktív témák