Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    válasz Fred23 #55699 üzenetére

    Kimondtad a "fogyás" kulcsszót, ezért leírtam nekem mi vált be. Amilyen utat jársz azt toltam én is kezdetben. Heti 4 futás, 2 teljes test súlyzós és tuledzes lett nálam is. Épp pár napja volt szó izom építés futás mellett. Tomcica 1 éve már segített, azt csatoltam bele egy előző hsz embe. Nézd meg hátha segít. Ha esetleg beválik valami, írd be légyszi, mert többünket is érdekel a téma.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #55699 üzenetére

    A gyors 5k nem fog segíteni, mert ha anaerob zónába kerülsz, akkor nagyobb részt szénhidrát erjesztés lesz, nem zsír oxidáció. A legjobb, ha a két zóna határán futsz, vagy pár ütéssel alatta, ha meg akarsz maradni az 5k-nál. Fogyni azzal is lehet akár 70kg alá is, ha minden nap csinálod, egyáltalán nem muszáj elmenni a hosszú távokig, ha az összmennyiség megvan egy héten a megfelelő zónában. Akár ki is tudod számolni, ha megvan, hogy mondjuk 165-ös pulzussal 300 kalóriát égetsz 1 óra alatt, akkor csak felszorzod a heti óraszámmal. Sok GPS és pulzus rögzítős alkalmazás azért jó, mert megcsinálják neked, hogy minden edzésednél megnézik, hogy hány percig voltál melyik pulzus zónádban, és felszorozzák a zónának megfelelő értékkel az energia fogyasztást, úgyhogy nem kell neked ezzel kínlódni.

    Kaján is lehet kalóriát spórolni, ha fogyni akarsz, de az inkább zsírból menjen, ne szénhidrátból. A zsírnál figyelj oda, hogy vigyél be elég telítetlen zsírsavat, mert az omega-3-ra szükség van pl az agysejtek membránjában, szóval ha lehet ne csak vajból, disznózsírból, pálmazsírból, kókuszzsírból, ilyenekből menjen, hanem olajokból is, főleg a magas omega-3 tartalmú halolaj vagy algaolaj, ami jó lehet. Az olivaolaj is jó, de az az omega-9 miatt, ami védi az ereket és az antioxidáns tartalma miatt, azt nem létszükséglet fogyasztani, de hasznos. Szóval a zsírnál a telített zsírt ajánlott leszorítani, a szénhidrátoknál a fruktózt, mert abból is telített zsír lesz és az alkoholt is, mert abból is szintúgy zsír lesz. A fruktózzal kapcsolatban esetleg a gyümölcs fogyasztás belefér, max 0.5kg egy napra szerintem és esetleg egy kis méz a kávéba, de a cukros, izoszörpös, stb. dolgok már annyira nem.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák