Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz ZavaBalazs #39636 üzenetére

    Szia!

    Nem a Charge 2 az amiben nincs GPS, hanem csak a telefon GPS-ét tudja használni ha kapcsolatban vannak? Mert a Fitbit oldalán ez az infó szerepel:

    Connected GPS
    Connect to your phone’s GPS to see real-time run stats like pace and distance on your wrist, and a map of your route post-workout.

    Én a helyedben két dolgot próbálnék ki:

    1. Megnézném a Fitbit által rögzített tevékenység térképét és belenagyítva végigmennék az útvonalon. Ha ott azt látod, hogy a sok a levágás és csak összeköt két pontot, de mondjuk a köztes kanyar ívét ezzel levágja, akkor sajnos a pontatlanság miatt megy el az a pár száz méter.

    2. Letöltenék egy futó appot a telefonra (Endomondo, Runtastic, Mapmyrun, stb... van tengernyi) és lefutnám azzal is az megszokott távot és megnézném úgy mit mutat. Ha ugyanolyan pontatlan és átvágások vannak, akkor jó eséllyel a telefonod GPS-e ennyit tud, amire ugye a Fitbit is támaszkodik. Nem tudom hol hordod a telefont, de esetleg azzal tudod javítani, hogy zsebek helyett kirakod például egy kartartóba.

    Ha meg tudod oldani érdemes esetleg egyszer a két eszközt egyszerre használva futni, mert akkor biztos ugyanazon a vonalon mész azonos körülmények között. Nekem például a footpodot így sikerült bekalibrálni és azóta tökéletesebben mér mint a GPS, de előtte egy csomót szívtam én is azzal, hogy alul mért.

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák