Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Peterhappy #36697 üzenetére

    [link]

    A klubbol negy veteran atleta indult a szerbiai fedettpalyas veteran orszagos bajnoksagon.Az elnokunk M35 (iden kerult 35 kategoriaba,szinte meg suhanc veterannak) 200m,400m es valtoban.A regi 400-as junior bajnokunk 60m es valto,valamint egyik eros sprinterunk 60m,200m es valto.Na meg persze en is beneveztem a leghosszabb tavra azaz 3000m,meg ha mar ott voltam bedobtak a 4x200m-es valtoba,ilyen "jo lesz az,csupa moka es kacagas" alapon ;]

    Az elnokunk Zsolti kezdett 400m-en dominans elso kor utan megtorte az ellenfelet.Utana Norbi az ex 400-as bajnok hozott egy masodik helyet 60m-en M35,ugy h nemreg szuletett a gyereke es van rajta egy 8-10kg felesleg (marmint Norbina,nem a baban).Zotya M40 60m-en nagy kuzdelemmel megverte a szloven sracot (aki pakolt es haza is ment,pedig megneztem volna meg valtoban v. 200-on,na de lehet szetcinnalt valamit,ez ilyen mar 40-en tul,villansz egyet,mint a vaku aztan sirsz a tusolo alatt par napig :K ).
    Jottem en 3000m-en,jol bemelegitettem,mert eleg rovid tav ez igy tel kozepen.3:08-as elso ezerrel kezdtunk be,az M35-es srac (szinten most debutalt epp tolotte a 35-ot) kicsit belefeszitett a kozepso ezer meteren,nem tudtam ra semmit valaszolni,de ereztem,hogy ha csurgok a vegen talan meg bemutatkozhatok,utolso 600m-en jott az ero,bele is huztam hoztam a 100-120m-es lemaradasombol egy jo 60m-t,de igy is egy hosszal kb 80m-el elottem ert be,az en idom 9:33:11 lett M40 kategoriaban elso hely (a masodik M40 kb egy kort kapott,mert a celban ertem utol,neki ott csengettek be az uccso kort).
    A palya olyan,hogy a ket kanyar meg van emelve,mint egy velodrom a bicajosoknal.Ez azt eredemnyezte h a bokaidat kiforditotta,ami elso 2-3 kornel nem erzodott,de mi 15kort futottunk,igy mire atvettem a szoges mar be is dagadt a jobb bokam.Kicsit biceve elmentem hengerezni,meg inni,meg megneztem a 200-as futamokat.Sok idom mar nem volt 40percre indult a valto.
    Zsolti 200-on mar meltobb ellenfelre talalt,ugy jottek le az utolso kanyarrol,hogy fej-fej mellett,sot a belgradi regi valogatott futo talan meg vezetett is egy picit,itt osszekapta magat es egy mellbedobassal megnyerte.Meg engem is elontott az adrenalin (mondjuk uvoltottem is a celnal ahogy azt kell).
    Zotya szinten raszaladt egy jo 200-as ellenfelre,igy az M40-es donto is nagyon izgalmas lett,egesz az utolso kanyarig nem latszott,hogy ki fog nyerni.Itt is uvoltott a zentai garda,meg is lett az elso hely.
    Egyutt melegitettunk a 4x200-as valtora,hat azt a 15-20 percet latni kellett volna,Norbi futosikolazik,de mar kigyorsitani alig bir,nincs szusz,Zsolti a magasugro szivacson fentreng es fekve melegit (!) Zotya mint egy mergezett patkany jarkal fel-ala,mert meg nem derult ki,hogy 60-on nyert-e (annyira szoros volt a befuto ugye),neki ez volt a melegites.En meg bicegek mar vagy 10perce,mire vegre annyira elzsibbadt,hogy mar csak akkor ereztem,ha erosebben felkaptam az iramot.Igy alltunk a starthoz,az ex Szerb valogatott igaz 3-4 evvel atlagban idosebbek (kb az en korosztalyom) ellen.Az elso ember Norbi volt,neki jo a startja,be van iskolazva a par evtized edzes csak megmarad valahol.Egy jo 5m-el elobb ert be az ellenfel,igy masodiknak valtottunk,Zotya verszemet kapott - ugye az elso ember a sajat palyajan fut vegig (200m a 4-es legfelsobb palya,az olyan mint egy dombrafutas,nem minket favorizaltak a palyan szetosztasanal),a masodik ember vaghat be,tehat johet be az egyes palyara a tobbi futoval egyutt - meg a bevagasi pont elott elre kerult es elsonek jott be.A vegere egy jo 50m-es elonyt is szerzett,en igy kaptam el a botot annyira elontott az adrenalin,egy hogy ne ejtsem el a botot (nem futottam valtot 1995 ota,az se ma volt) masik,meg azert csak sprinterek ellen kell futni.Hatra se neztem,csak 100%-on amit bevesz a test,jo 50m kellett mire felgyorsultam,na de aztan jott a karaft,sikerult az elonyt megorizni kb 27-28-as 200-at mehettem.Zsolti oromfutaskent,de azert odacsapva meg 100m-re novelte az elonyunket,igy behoztuk a 4x200-as valtot 1:49-re.
    Ez lett a tegnapi orszagos tortenete 4 futo 7erem,egy ilyen kis varoshoz (inkabb mar nagy falu) kepest nem is olyan rossz eredmeny ;]

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák