Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz bigmasterg #29222 üzenetére

    Egész jól olvastad akkor, amiket írogattunk. Valóban az alapozó időszak jön, bár mondjuk egy kezdőnek, ha májusban kezdi a futást, akkor is meg kell szereznie az alapot. Ha nem adod fel 2 hét múlva, akkor mondhatom, hogy tökéletes időszakot választottál a futásod elkezdésére. Jövő nyárra lehetőséged lesz kiépíteni egy jó alapot, amire utána építkezhetsz majd attól függően, hogy mit is szeretnél, miért akarsz futni.

    A "140-es pulzus" egy irányadó, mindenkinek más, általában a max. pulzusból szokták számítani egy nem túl bonyolult képlet alapján. Elmondható, hogy olyan 140-145 közé szokott kijönni, ami nagyban függ attól is, hogy hány éves vagy. Sajnos elég kevés az információnk, amit adtál ezzel kapcsolatban, a max. pulzusodra és az életkorodra (hacsak nem nő vagy, mert akkor nem szabad megmondanod! ;] ) szükségünk lenne. Általánosságban viszont elmondható, amit a Topikgizdánk, tomcica szokott emlegetni, hogy az alapozó pulzus az, amikor még kellemesen tudsz közben beszélgetni, nem kapkodod a levegőt futás közben. Emellé szokták tanácsolni azt is, hogy ha felmenne az alapozó bpm. fölé, akkor inkább sétálj bele. A lényeg, hogy szépen-lassan told ki a távot a télen, minél többet tudj lefutni ezen a pulzuson. Még annyi, hogy egy héten egyszer szoktunk az alapozásba is beiktatni egy-egy gyorsító futást, hogy ne fásuljunk bele nagyon a szötymörgésbe, illetve a szervezetet is kényszeríteni kell, hogy néha kicsit "kikormolja" magát... ;]

    Az óra kérdése megint egy komolyabb téma. Ha már nem elég a fenti módszer az alap pulzusod meghatározására, akkor bizony kell venned egy órát. Ehhez viszont tudni kellene, hogy mennyit költenél erre az eszközre?! Az egyik legdivatosabb és leghasználhatóbb óra jelen pillanatban, ami ár/érték arányban is verhetetlen, az a Garmin Forerunner 235-ös. Optikai (értsd: csuklós) pulzusméréssel is rendelkezik, bár én inkább a mindennapi használat mellett a futásokra mellkaspánttal használnám, mert nem egy tökéletes még a technológia. A mellkaspánt az pontosan mér. Többféle óra is létezik (Suunto, Polar, stb...), mindegyiknek van magasabb és alacsonyabb árfekvésű készüléke.
    Javaslom, hogy nézegesd őket, aztán, ha kinéztél egyet magadnak, akkor vásárlás előtt kérdezd meg itt a véleményeket, biztosan van olyan, akinek éppen olyan van és kapsz majd tanácsokat (vedd/ne vedd).
    Nekem nincs tapasztalatom az általad említett órával kapcsolatban sajnos.

    Hirtelen ennyi.

    Szívesen segítünk! (mellékesen megjegyezném, ha itt "valaki" azt mondja majd neked, hogy "szar vagy!", azon ne sértődj meg! ;] )

    [ Szerkesztve ]

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

  • emiki6

    veterán

    válasz bigmasterg #29222 üzenetére

    Én polar m400-at vettem itt hardveraprón. 38-ért járt hozzá pulzusmérő öv. Az USB-s összekötésnél kell trükközni, de amúgy elégedett vagyok. Futáshoz és konditeremben használom és tök jó, később majd még több hasznát veszem, ha intervallumozni akarok meg hasonlók. Nyilván a gyakorlat végzése közben nem fogod látni a kijelzőt, hacsak nem szabad a kezed. :D
    Remélem könnyebben be tudok majd állni egy idő után az alapozó pulzusra, mert borzasztó dolog 20mp-enként nézni és korrigálni.
    A 10,8 km felénél kb rájöttem, hogy ha 4 lépés a belégzés és 4 lépés a kilégzés, akkor viszonylag könnyen be tudom lőni az egyensúlyt, de ez nyilván egyéni és mindenkinek ki kell tapasztalnia, mérő nélkül meg nehéz megmondani mire áll be az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák