Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vertigo18 #26320 üzenetére

    Azt a cipőt sürgősen cseréld le. Nem akkor hal meg egy cipő, amikor szétszakad, hanem amikor a talp nem tud többet csillapítani, tartani. Szivacs, zselé, űrtechnológiás csodaanyag, teljesen mindegy, egyik sem tart örökké. 1600 km alatt azt már kétszer széttapostad, gondolj bele, mit kaphatnak ott már az ízületek. Másrészt eleve kizártnak tartom, hogy a talp még mindig olyan formájú, mint új korában, azokon a helyeken, ahova rendszeresen érkezel, mostanra teljesen simára kellett, hogy kopjon, az sem tesz jót a lábadnak. Amúgy a saroknál szokott még a textil szétfesleni foltokban, onnét meg már csak idő kérdése, hogy mikör töri szét a lábad.

    Szerintem ne kísértsd tovább a sorsot. Ha kényelmes, akkor vegyél egy ugyanolyat, bár eleve célszerű két különböző típust felváltva hordani, pont azért, hogy kicsit változatosabb terhelés érje a lábat.

    Cipőből egyébként célszerűbb régebbi modelleket keresni outletekben, vagy leárazásokon, ha tavaly az volt a világ legfaszább futócipője, akkor idén is tökéletesen fogja végezni a dolgát, hiába jelent meg közben egy még trendibb, még divatosabb, még szebb utódmodell. Én is most táraztam be kifutó modellekből, 3 pár futócipőt (Air Zoom Structure 18, Lunartempo, Flex 2016 RN), és egy általános edzőcipőt (Zoom Speed TR) vettem darabját átlagosan 50 EUR körül. A télen szintén akciósan vett Pegasus 32-be már beleszalad 500 km, a felsőrész nagyon szépen tart, mintha új lenne, de a talpon már jól kivehetők a kopások. Egy Salomon Sense Linket pár hete kukáztam (valahol 800 és 1000 között járt), a talp már szinte sima volt, és ahogy fent említettem, feslett már a textil a sarkánál, és a dörzsölés már a szivacsot is megkezdte alatta. Szerencsére abból még sikerült kettőt szerezni a sportsdirectről, mielőtt kivezették a modellt, a végén valami nevetséges 30 EUR körül szórták ki az utolsó példányokat.

    Kalenjikkel egyébként szerintem semmi gond nincs, én is azzal kezdtem a futókarrieremet, valami olcsó modell otthon kallódik Mo-n a szekrényben, amikor otthon vagyok, abban szoktam kimenni a pályára futni, ha nem viszek futócipőt, itt meg van egy drágább példány, amiben sokat futottam szalagon (bár nem igazán arra való az Ekiden), kezdő cipőnek jó volt, mert remekül tart, és minden irányból borzasztóan párnázott, puha. Annyi, hogy a jobb cipőik kb drágábbak, mint amennyiért egy márkás modellt k lehet fogni akcióban, akkor meg már inkább az.

    vighpeter: Versenyt versenypulzuson fogsz futni, nem alapozón. Persze futhatod úgy is, de az olyan erőforráspazarlás, mint ha egy versenyautóban verseny közben nem engednéd feljebb a fordulatszámot 2000-nél, mert az a legoptimálisabb neki. ;] Az más kérdés, hogy az alapozás kapcsán egyre lejjebb megy a pulzusod azonos sebességnél, tehát a mikor már a 140 körüli tartományban fel tudsz tényleges futótempóra gyorsulni (mondjuk 6-6,5 perc / km körülre), akkor sokkal több lesz a tartalék, amikor tényleg gyorsan kell futni. Az más kérdés, hogy nem fog automatikusan menni, azt is tanulni kell, hogy hogyan kell magas pulzuson futni (kérdezd csak vertigot :P ), de az már összehasonlíthatatlanul gyorsabban megy majd, és ott lehet majd igazán sikerélményeket gyűjteni.

    Szóval nyugodtan engedd fel a pulzust 140-re, akár 145-re is, az a lényeg, hogy összefüggően, zihálás nélkül tudj még beszélni közben, akkor vagy még jó tartományban. Az a fontos most, hogy a tested folyamatosan szokja a terhelést, de ne terhelje túl magát. Hallgass rá, tudja, hogy mi a jó neki, neked kell megtanulnod figyelni rá, és vigyázni rá. Vonatkozik ez a tempó mellett arra is, hogy itt fáj, ott fáj. A fájdalom mindig azt jelzi, hogy valami gond van, vedd komolyan, keresd meg az okát, és azon próbálj változtatni. Ja, és nyújtani, nyújtani, nyújtani - de szigorúan csak meleg izmot, és lehetőleg statikusan. Youtube-on van egy rakás videó direkt futóknak, de nyugodtan keress rá arra, hogy jógagyakorlatok futóknak, érdemes megtanulni néhány alapgyakorlatot, akár néhány jógaórára is elmenni, és szólni az instruktornak, hogy kimondottan futás mellett jógáznál, tudni fogja, mire kell figyelni, és sokat tud segíteni.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák