Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Haugland #26085 üzenetére

    Örökös talán nem, de nem tudom dolgoznak e oltáson. Izoláltak egyébként olyan gombát, amivel lehetne biológiailag védekezni kullancs ellen, de elbukott a bürokrácián, az EU meg ugye betiltotta a vegyszeres védekezést. Úgyhogy ebben a témában megy a konteo ezerrel, hogy miért engedik, hogy ennyire elszaporodjanak a kullancsok, meg hogy ez jó a gyógyszer iparnak. Engem szerencsére annyira nem szeretnek, meg általában észreveszem őket. A múltkor is fehér zokniban futottam, és találtam rajta egy nagyon aprót. Érezni is szoktam, amikor a lábamon másznak és megbotlanak a szőrszálakban. A nőknek nem ilyen egyszerű. :D

    Probiotikumnál azt hiszem egyedül a Saccharomyces boulardii-ra igazolták, hogy tényleg van valami hatása. Az Enterol márkanéven fut. Vannak még hasznos baktérium törzsek, de ezeknél nagyon fontos, hogy törzsre pontosan legyenek összeválogatva, és a készítményekben általában csak fajra pontosan vannak, ami meg semmit nem ér. Szóval én az Enterolt tudom ajánlani, meg kefirt, joghurtot, stb.-t hátha egy idő után normalizálódik a helyzet. Az is gond szokott lenni, hogy az antibiotikum szedése alatt betelepült kevésbé jó bélflóra akadályozza, hogy a probiotikummal újat vigyél be, illetve feleszi a prebiotikumot (rostot), amit a probiotikummal együtt viszel be és még tovább romlik a helyzet. Már kezelés közben és utána egy darabig is érdemes szedni ilyesmit, hogy ne fajuljon el nagyon a helyzet, mondjuk ekkora dózisoknál gondolom szinte semmi nem használ.

    Buliban hasznos! =]

  • Chuck Norris

    senior tag

    válasz Haugland #26085 üzenetére

    Amikor beléd ment a kullancs utána ilyen lett a bőröd vagy semmi nyoma nem volt leszámítva a kis sebet amit a kullancs ejtett? A csípés után mennyivel jöttek elő a tünetek? Nekem is volt kullancsom nem olyan rég de csak annyit tettem vele, hogy kivettem egy csipesszel, azért kérdem.

    Nekem ha antibiotikumot kell szedjek azt csinálom, hogy minden tabletta után ráküldök egy kefirt vagy joghurtot egyből, mondjuk három hónapos kúra az nagyon durva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák