Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Haugland

    aktív tag

    válasz Haugland #21256 üzenetére

    Sziasztok ismét!
    A segítségeteket szeretném kérni továbbra is... Nem tudnátok ajánlani olyan fótumot/oldalt/emberkét akinek a tanácsát kikérhetném a kezdők futásával kapcsolatban?
    Júliusban elkezdtem futni, hogy fogjak és egészségesebb legyek. (~100kg val kezdtem).
    2-3 naponta 20-30 perc futással kezdtem majd ez augusztusban ez felment 40perc körülre majd októbertől 1ó5p körüli időtartamokat fukározok heti 3 alkalommal (heti ~38km átlgaosan).
    Múlt héten kölcsönkaptam egy ismerőstől egy suunto quest órát, mellkaspánttal és POD-val.
    Nem állítottam be semmi edzéstervet hanem csak monitorozom magam...és az eredméyn fura nekem nagyon... Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot is kérni!
    Most 94kg vagyok, 36 éves férfi.
    Nyugalomban a pulzusom 45 körül van és a max. pulzusom az óra szerint 173 volt, amit ki tudtam magamból préselni.
    A futásaim alkalmával ~5:40 időkkel kocogok, ami kényelmes tempó. A futás végén egyserűen csak befejezem a futást, nem vagyok halálközeli állapotban és nem kapkodom a levegőt. A pulzuson viszont állandóan 147-152 között mozog és az átlagon is 149 szokott lenni ami szerintem marha magas, pláne, hogy ilyen lassan kocogok....
    Ez normális???
    A futásaim eredménye alapján az értékeim is eléggé gyatrák:
    VO2: 38ml/kg/min
    PTE: 3,7
    Epoc peak: 101 ml/kg
    Utóbbi 2 adatról azt sem tudom igazából, hogy mit jelentenek :(

Új hozzászólás Aktív témák