Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Üdv srácok!

    A kérdés adott és relatíve sürgős lenne ezért nem igen tudok átnyálazni 14.000 hszt. Tudom ott a kereső de most inkább kérdeznék ha nem gond hátha valaki tud kapásból valamit mondani. :)
    (Kerestem közbe de okosabb nem igen lettem....)

    Tehát az anyagi limit 8-10k körüli és agybadugós szóba sem jöhet se ergonómiai se egészségügyi se közlekedésbiztonsági okokból. :) Most egy AKG K315öst nyúzok azaz nyúztam mert a jobb oldala kinyuvadt. A gumi mindenhol mállott róla lefele tehát ilyet még egyszer nem.

    AKG K319-en gondolkozok esetleg de ebbe az országba vagy nem vett ilyet senki vagy nem írt róla semmit... Alapjáraton Mo.-n minimális a véleménynyilvánítás kedv.. :(

    Egyáltalán tud valaki, bárki 10ezer körül egy olyan nem agybadugható fülest ajánlani ami tényleg jól szól? Rockzenére lenne elsősorban Beatles, Queen, Oasis, stb.)

    Minden választ megköszönök!

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz tariattila #14114 üzenetére

    Elég zenefüggő vagyok szóval bicajozás, sétálás, utazás közbe is hallgatom ha lehet. Így megspórolom, hogy mások beszélgetését, kéregetést, stb. hallgassam úton útfélen :D

    Az agybadugós pedig mivel elzárja a hallójáratot nekem eléggé irritálja a fülem. Plusz bicajozás közbe számomra már túl veszélyes. Ergonómiailag meg csak simán nem tartom őket kényelmesnek. ;)

    Hangminőségbe persze jobbak de hát evvan nem mindenkinek jöhetnek be. Viszont amióta megjelentek nagyon kiszorították a sima fülhallgatókat sajnos, pedig szerintem azokra is lenne igény még. Egyszerűen kicsi a választék. Mo.n meg pláne, hogy az itthoni árakról ne is szóljak.

    stiggy: Hát igen az AKG féle kábel az valami borzasztó. A Sony szövettel burkoltja 100szor jobb volt csak hát ott ha súrlódik vmihez stb. az nem olyan jó, de legalább nem jött le a drótról. Ott nekem maga a fülhallgató esett szét mert a műanyag megfáradt és elmállott... :P

    A válaszokat mindenkinek köszönöm, erősen rárepültem a témára most. Az biztos, hogy bármit leszek 1000%, hogy írok róla egy tesztet, mert szvsz gáz, hogy nálunk ez ennyire nem divat, így nagyon nehéz tájékozódni ilyen dolgokról ugye, mert az ilyen termékek kipróbálásának engedése meg még annyira sem divat sajna.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Shufny #14125 üzenetére

    Kerestem pár szóval de még nem volt időm rendesen átnyálazni őket, ezért úgy kérdeztem, hogy hátha valaki tud valami gyors választ. :)

    Külföldön azért vannak jó tesztek nem is egy, csak amellett, hogy nem vagyok perfekt angolos, egy magyar véleményre többet adok. Kipróbálni meg igenis ki lehetne egy 10ks fülest simán ha egy egeret is ki lehet. Bemutató darab kell ennyi. :)

    A két linket köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Shufny #14133 üzenetére

    Akkor úgy mondom, hogy nyugat eu-ban, tökmindegy. A lényeg ettől még továbbra is az, hogy a mi nyelvünkön nincsen. A magyar véleményre meg szép, hogy többet adok, mert itt él a mi viszonyaink közt tesztel és sokkal közvetlenebbül el lehet akár online is beszélgetni mint egy angollal teszem azt, ahol a nyelv nem alapos ismerete problémákat okozhat. Nyugodtan lehetne nálunk is csinálni ilyen review-os oldalakat csak pont az a divat, hogy ha valaki véleményt ír akkor mindenki leszólja egyből, így egy idő után a francnak sincs kedve elmondani mit gondol mikor úgyis mindenki jobban tudja. És más országban bizony van használható vélemény nem is egy tehát általánosítani felesleges.

    Higiéniai szempontból meg lehet tisztítani a fülhallgatókat is. Kb. 2 legfeljebb 3 perc. Az egér is ugyanilyen problémás ennyi erővel, mert ki tudja ki milyen kézzel fogdosta előtted. Sőt akkor már a BKV is ott van...

    dudika10: Neked is ugyanezt mondanám kb. annyival kiegészítve, hogy nem törne meg a kábel ,mert senki nem törögetné és nem tenné zsebre, csak egy ember kell aki erre figyel a bemutató teremből. Anno a Pixelnél lehetett egereket tesztelni és nem tört meg a kábel nem folyt a dzsuvától az egér stb.

    Dave™: Bemutató terem nem egyenlő MM. Plusz akkor ugyanezt kérdezem, hogy az egeret amit kiraknak megfogdosod más után? Ennyire nem kell azért negatívnak lenni, nyilván mindenki gennyes fülgyulladással tenné a fülébe... Én normális bemutató teremre gondoltam ahol a márkásabb füleseket ki lehetne próbálni mondjuk 10któl fölfele. Szépen lenne egy mosdó azt lenne benne egy nagy doboz fültisztító pálca, hogy aki azért megy h kipróbáljon egy nívósabb fülest az előtte megmossa a kezeit meg ha kell tisztítsa a fülét kicsit. Tényleg, lehetetlen lenne ezt itt megvalósítani...

    Nem tudom miért azt látjátok egy véleményből rögtön, hogy ez hülyeség? Miért nem azt, hogy mennyivel segíthetne? Rögtön, hogy de azért nem ezért, nem stb. OPTIMIZMUS RULZ!

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz bigmasterg #14146 üzenetére

    Szerintem meg lehetne csinálni, csak nem azonnal arra gondolni, hogy mikor lehet kivenni a zsét belőle. Hosszú távon megérhetné, a Pixel se a legolcsóbb volt régen se de mégis sokan ha már ott próbálták ki az egeret meg is vették (én is). Persze ehhez hozzátartozott a rendkívül korrekt kiszolgálás stb. Én úgy gondolom egy idő után beindulhatna. Természetesen a fejhallgatókra ugyanez áll. Már csak azért is mert gyorsan elterjedne ám, hogy van egy ilyen hely is Mo.-n. :)

    A máshol megveszik-re meg a legjobb ellenpélda a MM/Saturn sikere. Hiába lehet máshol is megvenni ugyanazt a terméket akár 30-40% al is olcsóbban sok ember oda megy be ott veszi meg, mert sokaknak nincs kedve a szemét kiskerekkel vesződni ha garis gond van. Meg várni napokat a rendelésre, mert ugye raktárkészlet az nincs. Ha gariztatni kell akkor meg kutyába se vesznek minket sok helyen. Ide bemennél tiszta füllel, vagy ott megpucolnád a mosdóban, bepróbálnád több zenével több stílusból, és ha tetszik megvehetnéd valami kis ajándékkal egyetembe. Utána jön egy ember és megpucolja a cuccot oszt ennyi. Ha meg valaki gennyes stb. fülllel próbálgatná azzal megvetetnék oszt jónapot ezt le lehet papírozni. Ha a 2-300ezres szifonokat is sokan nálunk veszik akkor nem írnám le ezt az ötletet annyira. :) De persze bukhatna is, ezt itt sose lehet tudni!

    A fülhallgatókat pedig meg lehet tisztítani ahogy előtte a füledet is. :) Biztos, hogy lenne egy olyan réteg akiket érdekelne a dolog. Különben meg ez is csak egy lehetőség lenne, szerintem jobb mint vakon kicsengetni akár 40 ezret egy olyan fülesre ami akár kényelmetlen v. csalódunk benne. Fejhallgatóknál detto. Egy egeret meg akár sokkal nehezebb is lehet ám rendesen tisztítani, plusz a kezünkkel aztán tleg rengeteg mindent össze lehet szedni. :)

    Egyébként én már annak is örülnék, ha minden 10. ember ha vesz valami elektronikai cuccot akkor írna róla 5 mondatot az internetre mint review ld. amazon. De egy ilyesmi oldal is jó ötlet lenne akár: [link].

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Xabi78 #14149 üzenetére

    Csak náluk van az a szokás, hogy azonnal pénzt akarnak csinálni mindenből. Látszik is a magyar gazdaságon szerintem... Mindenki berak x összeget és amint nyereség van már azonnal veszi is ki. Ha meg nem jön a gyors pénz akkor cég csődbe, mutyizás és kezdődik elölről. Elég megnézni az irreálisan sok sztech kiskert nálunk amik évente cserélődnek. Pedig hosszú távon lehet igazán nyereségessé tenni egy vállalkozást és sokszor bizony az első 2-3 év bukó amivel számolni kell. Normális üzleti terv kell nem csak belevágni, hogy mikor lehet kivenni az első 100ezret.

    A magyar megrendeli webshopból? Hát nagyon nem, akkor már rég tönkre ment volna a MM a Saturn az iStore, a Pixel, és a társaik. Még a videokártyákat is veszik az emberek a MM-ból ahol pedig aztán jóval drágább mint máshol! Nagyon durva. És igazából ha megnézzük szinte minden termék drágább egy MM-ban mint máshol, persze az igaz, hogy van egy csomó boltjuk. :)

    De én nem csak egy fül/fejhallgató orientált bemutatóteremre gondoltam, tehát lenne ott MP3 lejátszó is stb. mert csak ilyesmire nem lehet egy boltot építeni, ebbe totál igazad van. :)

    Mondjuk én már évek óta álmodozok egy normális sztech boltról is ami továbbvinné a Pixel periféria kipróbálós cuccát, és lenne normális raktárkészlet egy fasza boltba egybekötve egy netkávézó résszel, ilyesmi. Nem ilyen bemegyek az utcáról és semmi nincs raktáron boltok ahol addig csak vagyok fontos míg vásárolni akarok. Persze majd rendelnek és akkor majd hozzák és majd átvehetem... :) Egyébként ha lenne pénzem már rég belevágtam volna, mert szerintem komoly marketinggel lenne értelme.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudna valaki javasolni egy nem agybadugós fülhallgatót mx 10k körüli áron? Sandisk Clip Zip-hez lenne majdan. Sajnos amik az első hsz-ben voltak azok már nem igazán kaphatóak kb. sehol, kivéve az MX880-at. Valami más ajánlat? 5-6k is jó, nem ragaszkodom a keret kitöltéséhez de 13 fölé semmiképp nem óhajtok menni. :)

    Zeneileg elsősorban rockzene lenne rajta hallgatva.

    Előre is köszi!

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz #16820480 #36668 üzenetére

    Játszhatna de sehol nem találok az országban ebayezni meg amazonozni most nem szeretnék már csak a gari miatt sem... Elképesztő, hogy ennyire nincs earbud kínálat amúgy.. A Sennheiser MX880-on kívül (ami 13k) nem igazán találok semmit. :S

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz #16820480 #36681 üzenetére

    Képernyőknél még csak-csak megértem bár ott szerencsére van 16:10 ami munkához jobb, de a füleseknél az In-ear nekem nagyon nem jön be. Igen jó a hangja de én utálom, hogy annyira fülembe és nem hallom tőle a külvilágot az utcán, akár gyalogosan de bringán meg pláne.. Itthon hátradőlve tényleg remek és még a füldugós érzéssel is valamennyire megbarátkozom de kint nagyon zavar és sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni így marad az earbud...

    Amiket láttam AKG 315 de az nagyon ócska olyanom volt és egyáltalán nem tetszett a hangja... 10k a kis sandisk lejátszó (megjegyzem ott se volt sok választási lehetőség ennyiért mindenki ezt mondta :) ) úgyhogy sokkal többet nem szeretnék fülesre áldozni.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz MPeter87 #36683 üzenetére

    [link] Róla beszélünk? :) Nem néz ki túl nyitottnak persze nem vagyok a téma szakértője de ránézésre sima In-Ear. :)

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz ted_mosby #36689 üzenetére

    Volt ilyenem és a Conradban amúgyse szabad ilyet venni, mert erősen túl van árazva :) Ez a füles máshol 5k de vaterán anno 3-ért is láttam :D A hangja nekem nem igazán jött át unalmas, üres, élettelen volt érzésre és csak szövettel szólt valamennyire jól ami viszont el is hagytam annak rendje és módja szerint... 7k ért vettem még 3 éve talán de hamar elszállt a jobb oldala.

    Viszont a tokja az valami zseniális, minden buliba azt viszem pénztárcának :D :D

    Most kipróbálnék valami mást pl. 319-et de sehol semmit nem lehet kapni csak agybadugósat ami elég bosszantó...

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Quent1n #36715 üzenetére

    Most a Sennheiser MX581-el szemezek 9k lenne, vélemény esetleg? :) Hasonló árú earbudot nem találtam, erre még két év gari is lenne. Hétfőn tervezem megvenni ha csak addig nem kapok valami jobb ötletet. :) Gondolom a Clip Zip gyári fülesét üti simán.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák