Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #93966848 #69586 üzenetére

    Milyen tesztet? Mert tonnányi fizetett van.
    Van a Sennheisernek is jobbfajta IEM-e a ie60/8/80/800 személyében, de ezek se ár bajnokok, de legalább értelmesen szólnak. Ezek alatt értelmetlen a márkával foglalkozni.
    A Momentum IEM kétségtelenül a leghosszabb Sennheiser termék, nem véletlen hogy itt nem ajánlott a márka, úgy hogy meg lett hallgatva a többségük.
    A hangot félrerakva, amivel 10e kategóriában talán elmegy, egyszerűen anyagminőségre szörnyű. A kábeltől kezdve a házig minden a legolcsóbb kategória, gyakorlatilag tönkremenésre tervezet kábel vezetéssel, jó fényesre lakkozva, hogy jól kitűnjön a sok divat füles közül. A nevet kivéve sok pozitívum nincs benne.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #93966848 #69586 üzenetére

    Szerintem akik leszólják itt a topikban, azoknak megvolt a Momentum, IE60, IE80 és IE800 is, meg néhány "olcsóbb" a CX sorozatból. Az a baj, hogy a Sennheiser olyan 15 éve nem fejleszt érdemben fülhallgatót, ami akkor volt, azt használja manapság is, csak újracsomagolva. 15 éve még elment, mert nem volt érdemi konkurencia, de manapság már a zöldséges is iem-et gyárt Kínában. A CX vonal szóra sem érdemes hangban, az IE60-80 az kb egy Soundmagic E10 hangját hozza, az IE800 meg talán egy RHA T10-ét, ha jóindulatú akarok lenni vele (mert amúgy igazából szerintem szörnyű az IE800 hangja is, ártól függetlenül).

    A Momentum meg egy átcímkézett CX lényegében, hasonló hangminőséggel. Ezért szóljuk le a márkát, nem divatból. Hasonló igaz egyébként az AKG-re is iem vonalon (kivéve a K3003-at), pedig fejeseik nagyon jók vannak amúgy.

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz #93966848 #69586 üzenetére

    Szerintem sokan hallottuk itt a Senn Momentum IEM-et. Hasonló a véleményem, mint vincze1 kolléga is írt: bőven 10k alatt van a hangja, minőségre, ahogy az nemrég ki is derült, nem a legjobb finoman fogalmazva.

    De egyébként pont emiatt kérdeztem, hogy itt olvastad-e a véleményeket (nem pedig a neten a 200tonna fizetett review-t). Mert itteni vélemények alapján nem hiszem, hogy megvetted volna. Persze nyugodtan lehet azt mondani, hogy divatból szidnak itt emberek márkákat, szíved joga, hogy így gondold.

    Nem mondom, hogy nem leszel boldog a Senn Momentum-mal, főleg, ha előtte hasonlóan márkás, olcsóbb(10-15k) füleseid voltak, mert azokhoz viszonyítva egész hallgatható. De ugyanakkor jobban jársz, ha az itt ajánlott 10-15k-s füleseket messze elkerülöd, mert eléggé mellbevágó dolog rádöbbenni, hogy $100t adtál vmiért, amit egy kis $20-30os cucc bőven tud, vagy épp leköröz.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Új hozzászólás Aktív témák