Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #16820480 #50564 üzenetére

    Nekem BT-s van, azt akarom épp cserélni, Plantronics BackBeat GO. Megmondom őszintén, nekem a hangminőségével nincs problémám, de nem is szoktam csendes szobában hallgatni (otthonra van rendes fejhallgatóm meg hangfalan is, szóval azért nem sokol a viszonyítási alap). Alapvetően 3 fő oka van ami miatt cserélném:
    1. 2,5 órát bír egy feltöltéssel. Ami azt jelenti, hogy heti párszor fel kell tölteni. Nem mondom, hogy ez olyan hatalmas macera, de jártam már úgy, hogy elfelejtettem, és akkor nem ment amikor kellett volna. Ha sportoláshoz szeretné használni, akkor ugye ott fixen fog 1-1,5 órát menni, szóval gyakorlatilag edzésenként legalább fel kell majd tölteni (mondjuk néztem újabbakat, az előbb említett meelec 5 óráig bírja, azért az egy fokkal jobb. Azért nem sokkal)
    2. Súly. Ugye az akku benne van a fülesben. Ebből fakadóan nagyobb lesz, és nagyobb is lesz a súlya. Ez önmagában nem lenne probléma, mert nem húzza a fülemet, viszont a gumi "tartó" ellenére is elég könnyen kimozdul az ember füléből, pedig én alapvetően csak gyaloglok vele. Intenzívebb mozgás esetén ez még rosszabb lenne
    3. Amit szinte sose említenek a BT hátrányaként, de jelen van, hogy késik a hang. Zene hallgatáskor ez nem probléma, de filmet nézni vagy mobilon játszani nem egy nagy élmény úgy, hogy 1-2 seces késés van. Telefonbeszélgetéseknél is zavaró lehet.

    Ami viszont nagyon jó, hogy iszonyat kényelmes tud lenni, hogy nem kell a kábelt elvezetgetni sehol. Nyáron nem lóg semerre, télen nem gond, hogy rövid a kábel és a telefont csak úgy tudom kézbevenni rendesen, ha kihúzom a fülhallgatót. De itt kimerült az összes előnye. Igazából a fenti 3 pont mellé bejön az is, hogy szeretném futás mellé is használni, és ott az 1-2 miatt nem érzem, hogy versenyképes lenne egy vezetékessel szemben.
    Ára meg azért olyan magas, mert minden miniatürizálni kell, illetve mindenből nagyon alacsony fogyasztású verziót kell használni. Ezeknek pedig mindig is megkérték az árát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák