Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz Bodz #58849 üzenetére

    Nem akarom borzolni az idegeket. Kis hazánk kereseti viszonyai miatt sajnos nem ez a árkategória esik az érdeklődés középpontjába. Mindazonáltal ha valaki ilyet tervez venni, vagy valamiért tényleg érdekli, írok neki róla részletesebben.
    Röviden annyit, hogy a Soekris 1541 hihetetlenül tiszta hangú full szimmetrikus dac, átlagos (kb. 300$ érték) beépített fejhallgató erősítővel. Mérések szerint hihetelenül magas felbontóképesség (-140 dBFS). Az első 500eft alatti árú dac, amit én "high-end hangúnak" találtam.

    Talán hasznosabb, ha röviden összefoglalom, amit több száz óra olvasás alapján leszűrtem a jelenlegi piacról. Nagyon túlegyszerűsítve, de aki ilyen kategóriában keres annak talán hasznosan. A $1000 - $2000 közt jelenleg megfontolásra érdemes R2R dac-ok:
    - Metrum Amethyst: középfrekvencia-hangsúlyos. Némi tévelygés után (Adagio, Hex) visszatérés az igazi "Metrum hang"-hoz. Holland
    - Soekris dac1541: tiszta és levegős hang, full szimetrikus felépítés. dac1421: Olcsóbb, nem szimetrikus változat. Dán
    - Schiit Gungnir Multibit: dögös és ütős hang. US
    - Denafrips Pontus: Jó lehetne, ha nem lenne minden második gyártási hibás. Használtan venni emiatt tilos. Kína
    - Holo Spring L1/L3: Az egyik legjobb NOS dac, annak megfelelő tipikus karakterrel. Elsősorban akusztikus zenéhez. Kína
    - RME ADI-2 Pro: Kakukktojás, mert AK4490-alapú, viszont abból talán a legjobb. Selymes hang. Az egyetlen választás ha ADC-re is szükség van. Az évfordulós változat nagyon csini. Német

    Ezek felett már csak a csúcskategória van. $6000-ig a figyelemre méltó képviselők:
    Schiit Yggrdasil, Metrum Pavane & Adagio, Aqua Hifi La Scala MKII, PS Audio DirectStream, Denafrips Terminator
    Ami ennél is drágább, az meg úgysem fog soha érdeklődésre számot tartani ezen a fórumon :) Szvsz értelmük sincs, a hangminőség ott már alig javul, ha egyáltalán...

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák