Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S. Szabi

    őstag

    válasz S. Szabi #43396 üzenetére

    Megvolt. Nincs driver ütközés, egyszerű user error a helyzet :)

    Több mindent is elb*szt*m. Az Edifierek hátulján a hangerőszabályzó ugye kb. félig volt, eddig "Windows csúszkával" állítottam a hangerőt. Na most a Denonnal így k*rva hangosan szólt, és "Windowscsúszkával" továbbra sem állítható a hangerő, szóval minden egyes lejátszónál külön kell tekergetni (Aimp3. Media Player Classic, YouTube), ami aztán nagyszerű megoldás. Na már most ebben a helyzetben szinte nulláig vissza kellett venni a lejátszóban a hangerőt, hogy ne üvöltsön, ami viszont így a fejhallgatónak kevés volt, még a Denonon 0-ig feltekerve is, ezért nem hallottam semmit :)

    Most az van akkor, hogy kénytelen vagyok minden lejátszót feltekerni, és a hangfalak saját potiját használni, ami nem túl kényelmes így, de ez legyen az én bajom.

    Viszont a fejhallgatóra váltás elég gány megoldás szerintem, hogy nem hallgat el a hangfal magától, ha bedugom a DT700Pro-t, ha már egy százezer forintos cuccnál nincs kapcsoló erre vagy legalább driverből állítani lehetne, mint a húszezer forintos musilandnál...

    Szóval most ez úgy működik, hogy vagy letekerem a hangszóró potiját, ha fejhallgatózni akarok, vagy kihúzom a DAC-ból az RCA-kat, vagy kikapcsolom a hangszórókat. Én egyik megoldást sem érzem túl elegánsnak, de ha mások is így csinálják, mert ez ilyen, hát legyen, elfogadom én is...

    Egy külső hangerőszabályzó megoldás lenne erre?

    Hogy a hangról is írjak, az tetszik, hallhatóan jobb lett a musilandhoz képest, egyelőre talán a mélyeknél egyértelmű a javulás. Az hallatszik, hogy az Edifierek ennyit tudnak, kihozza belőlük a maxot az tuti :D A beyerdynamicból nem biztos :)

    Meg mintha részletesebb is lenne az egész.

    Hangfalaknak még elméleti szinten sincs meg az utódja, szóval most hallgatom így, kb januárban vissza rakom kicsit a musilandot, kíváncsi vagyok a tényleges különbségre. Persze ilyen árkategóriájú hangfalaknál nem annyira releváns talán :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák