Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz vodkaboy22 #31214 üzenetére

    Ezt már sokadszorra írod le, de a valósághoz csak részletekben van köze.

    Semmit mondó adatok alapján nincs értelme hifizni, a füled nem a marketingbullshit elhitetett adatokat fogja hallani hanem a különbséget 2 eszköz között!
    Általában pont az ember az, aki hajlamos azt hinni, hogy hallja, vaktesztnél meg kiderül, hogy mégsem. Olvass utána, mi az a kognitív disszonancia. A semmitmondó eredményeket laborokban mérik. Az ALC889 több teszten is igen jól szerepelt. [link]

    Ez az adat önmagában annyira semmit mondó mint egy elárulni egy autóról hogy fekete színű vagy fényes fekete... :W Jobb csöves de tranzisztoros erősítők között is van olyan ami épphogy 90dB SNR-t tud mégis megérik a 100 000ft feletti árukat...
    Kevered a szezont a fazonnal. Zajokról beszéltünk, azt pedig leginkább ez az érték adja meg. De úgy általában jó kiindulási alap tranzisztoros megoldások képességeinek érzékeltetésére. Azt nem tudom, hogy az elektroncsöves erősítők hogy jönnek a témához, de az egészen biztos, hogy nem a jel/zaj viszony miatt kerülnek ennyibe, hanem egészen más okokból.

    "Ez megint nem igaz. Sajnos PC táp már annyira nem befolyásolja az alaplapi hangchip tápját hogy csak na... Míg odaér szegény chiphez táp rengeteg stabilizáló IC-n keresztül fut rengeteg zajt összeszed akár galvanikusan akár konduktíve akár reaktíve összeszedve környező ic-ktől és ráadásul egy ALC chip digit vezérlése is kérdéses..."
    Dehogynem igaz. Ha zajos a tápod, akkor később csak még rosszabb lesz. Azt meg külön kifejtettem, hogy az alaplap tervezése a fő szempont. Nem tudom, milyen rengeteg stabilizáló IC-ről beszélsz, de gyanítom maximum egy van az IC és a táp között. Konduktíve meg reaktíve nem szedünk össze semmit, maximum konduktívan és kapacitíven, de azok sem hiszem, hogy itt zavarnának. Ha az induktivitások nincsenek az IC közelében, illetve a nagyfrekvenciás eszközöktől messze van, akkor nem hiszem, hogy sok zavart szedne össze. Az általatok épített tápban egy trafó (vagy kettő) van, viszonylag közel a táp kimenetéhez. Sokkal közelebb, mint a számítógép alaplapján.

    Ettől függetlenül értem, amit mondani akarsz, csak félig nem igaz.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák