Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoluska

    tag

    válasz bkercso #26766 üzenetére

    Sajnos én is úgy gondolom, hogy olvasásból nem lehet megtudni semmit, ezért reméltem hátha itt ismeri valaki ezeket a készülékeket, és legalább le tudja szűkíteni pár készülékre a listát. A fejes találkozóval nem tudom mennyire lennék előrébb, mert nincs fejhallgatóm, így megint csak olyan készüléken tudnék hallgatózni, amit nem ismerek. Valószínűleg a legjobb megoldás az lesz, ha előbb a hangsugárzókat veszem meg. Aztán rendelek egy DAC-t, aztán ha nem tetszik, eladom, és rendelek másikat. Ha van eladó használt, az aktív monitorok azért viszonylag könnyen hordozhatók, forrásnak meg tudok magammal laptopot vinni, és akkor már saját rendszeren tudok hallgatózni.
    Igyekszek minden zenét a lehető legjobb minőségben megszerezni, de ha a zenehallgatásnál a hangminőséget helyezzük előtérbe, az szerintem megöli a zenét. Megmondom őszintén, a legtöbb hiper-szuper audiofil CD-n található zenét nem szeretem. Nem csak azért akarok zenét hallgatni, mert jól szól, hanem azért, mert tetszik az adott zene, és ezen belül elvárom, hogy az a lehető legjobban szóljon. Csak azért jó minőségű felvételt hallgatni, mert csak az jól szól egy adott rendszeren, az nekem már kényszer, nem élvezet. Vannak audiofil lemezeim, ezeket hallgatom talán a legkevesebbet, mert zeneileg nem tartom nagyra őket, pár kivételtől eltekintve. Emiatt mondjuk tartok tőle, hogy a studio monitorok nem az én világomba tartoznak, mert tartok tőle, hogy az arcomba tolják a felvétel hibáit, de ez majd a hallgatózáskor dől el.

Új hozzászólás Aktív témák