Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz lapalapa #102250 üzenetére

    Készülék szinten egyértelmű hogy érdemes rezgést csillapítani.
    Szerintem ez nem egyértelmű. Sok mindent le lehet írni, akár valós fizikai jelenséget is, az nem biztos, hogy hatással van a hangra. Ez csak úgy derül ki, ha lehetőség szerint minden más lehetséges hatás ki van iktatva és úgy is hallható a változás.
    Az nem elég objektív bizonyítéknak(és most erre kérdeztem), hogy:
    - Le van írva egy fizikai jelenség. (Van-e akkora mértékű, hogy halljuk, mire van hatással, erősítőre, dacra, kébelre? Minden dacra, vagy csak bizonyos topológiájúra?)
    - Én kipróbálom. (Persze nekem elég, de nem biztos, hogy ez általános érvényű, nem is biztos, hogy azt tesztelem amit kell(pl nem is a rezgéscsillapítás számít, hanem mondjuk az, hogy megemeltem a készüléket egy speckó lábbal és jobb lett a hűtése, most csak hasra ütöttem), nem biztos, hogy a tényleges jelenséget nem fedi-e el más)
    - Árulnak erre eszközöket.(bármit árulnak, amit megvesznek, akár hatásos, akár nem)

    Ilyen alapon a horoszkópra is van bizonyíték, vannak bolygók és csillagok, gravitációjuk van, melynek hatása végtelen és ez le van írva, elolvastam a mai horoszkópot és igaznak érzem magamra, árulnak a témában eszközöket, szolgáltatásokat.

    Félreértés ne essék én nem azt akarom, mondani, hogy nincs a mikrofónia hatással a hangra, hanem, hogy a fentebb felsorolt dolgok nem objektív bizonyítékok erre.
    Én mindig megörülök, ha valamire le van írva, hogy az már bizonyított(ezért is szoktam ekkor forrást kérni, hogy tanuljak, hogy milyen körülmények esetén áll fenn, mekorra hatással), de nagyon ritkán derül ki, hogy tényleg.

Új hozzászólás Aktív témák