Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Flashback #35278 üzenetére

    A melegedés furcsa, mert a váz nem kisebb, mint a többi, és jobb videót sem tud, mint a amazok. Mondjuk az is igaz, hogy egyik géphez se fagy oda a kezed videózás közben... (hacsak nem -10°C-ban csinálod)

    Szokott néha lenni cashback, évente néhány, bár régebben nagyobb akcióik voltak. Esetleg érdemes lehet meggondolnod használt cuccok vásárlását. Olcsóbban kijössz és kevesebbet buksz, ha nem válik be. Ami nekem lejött az évek során, hogy az objektív többet számít, a vázak gyorsabban avulnak, árban és tudásban egyaránt.

    A választáshoz igazából azt kell letisztáznod, hogy mennyit szánsz rá jó szívvel (az az összeg, amibe be akarsz férni, de még rá tudsz tenni valamennyit, ha egy jó ajánlat adódik), mert amint írtad, mindig van feljebb. A másik, hogy pontosan mire akarod használni, hogyan állsz például a fixekhez, esetleg a manuál fókuszhoz... stb. Mennyire számít a méret, súly (és mihez képest: ami egyiknek már kicsi, az a másik szerint lehet egy "nehéz dög"), mennyire vagy "igényes" (kis ügyes kitobi is jó, mondjuk a 15-45, XC 16-50, vagy f/1,4 alatt "nincs élet").

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • vakablak93

    őstag

    válasz Flashback #35278 üzenetére

    Szia, szerintem ha nem kell az ibis és az xtrans akkor nyugodtan vedd csak meg a X-T200-at.
    Annyival nem gyengébb mint amenyivel többet kapsz azzal a királysággal amit úgy hívnak hogy 35mm f/2 :).
    Annak az obinak nagyon király képminősége van. Nagyon jó a kontrasztja ellenfényben is, nyitva is faltól falig olyan borotva hogy az már nevetséges, pici, könnyű és gyors kb hibátlan vele az AF is (T30-on) így jó videóra is. Ezenfelül lesz egy fényerős is.

    Összességében ha fotózásról van szó pont hetköznapi dolgok család, nyaralás stb, a 35mm f/2 szerintem a T200 felé billenti a mérleget, szerintem az a latószög remek ilyesmire.
    Nyakamat rá hogy ra is gyógyulna a vázadra. ;)

    A melegedés hosszabb folyamatos felvételnél jön elő? Vagy mindig?
    Nekem pl a T-30 olyan 15 perc után melegszik túl, de 5 percnél már ott a melegedés jelzés....
    Viszont ez szerintem szélsőséges helyzet. Ha kisebb snittekben vesz fel az ember akkor nem jelentkezik a probléma.
    Azaz ez kb egy youtubernek gond, de ki másnak?

    Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

Új hozzászólás Aktív témák