Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz nord_ #2301 üzenetére

    "APS-C-re kiadnak egy 50mm-es objektívet, ami ekv. 75mm mellett semmi népszerűre nem emlékeztet ... 56mm (85mm) [meg okés]."

    FEDman, az okés hogy egy bizonyos gyutávtól elfogadható a torzítás, és valamennyire változó, vannak akik 100 alatt nem szeretik, van aki szinte csak 70-200 második felét használja portréra, stb. Ezt teljesen rendben van; én a dx-re 50es és 56os közötti különbségre mondtam hogy az azért nem nagy (értsd gondolom kevés ember van akinek az ekv 75 még kevés, de az ekv 85 teljesen fasza).
    Ok, azt a sony és samsung üveget nem ismertem, köszönöm hogy mutattál kivételt :R - x ill mft rendszerből ismerem jobban a felhozatalt, és az a pár amit másik rendszereken néztem szintén ff ekv klasszikus volt.

    Olcsó ötvenes fixek dx-re (sony-t nem ismervén) azokról szólnak, ahol vannak ilyen üvegek. Plusz nem először és nem itt lett ez feldobva, és annyi volt akkor, is hogy miért nem ff klasszikus gyutávot csináltak inkább helyette. Pl 1.8G azért, mert olcsón mérték, ff-re és dx-re is ezt használták (nyilván jóval többet adtak így el); nyilván drágább lett volna ehelyett két obi, ennyi, semmi többre meg kitalált üvegekre se gondoltam. Ha félreértettem volna, akkor benéztem; de gondolom az 50/56 döntés a nagy gyártók részéről ennyire egyszerű. Részemről ennyi, nem akarok tovább ezzel offolni.

    <ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák