Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Parci #22521 üzenetére

    Igen, pont az ekv 170 miatt kérdezem, mert amik engem érdekelnek azok nem is lesznek "ennyire telék", hanem inkább ekv 50 és 85. De ugyanígy kis mélységélességű portré.
    Szabadtérre érdekelne, ott annyi fény azért lenne hogy mehet tőlem 1/200 fölé, ott csak nem rázok be egy ekv 85-öt.
    Na de amit nem értek hogy azt írod nem remeg a keresőkép viszont nehéz pontosan fókuszálni. Én persze csak próbaképp, de kísérleteztem régen az E-M1-gyel, nekem szerintem nem remeg különösképp a kezem de azért nem is tudok szobor-mozdulatlanságú lenni, de a szenzor-stabilizátor szépen simán tartotta a keresőképet belenagyítás mellett is, belenagyítva meg jól tudtam szemre is fókuszálni.

    Szóval ha stabilan tudod tartani a keresőképet akkor hogyhogy mégis nehéz élesre állítani a szemet? Vagy nem belenagyítással fókuszálsz?

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz Parci #22521 üzenetére

    na most gyorsan ki is próbáltam (csak nekem ráadásul x-e2 van, viszont Fujira nincs semmi telém, így azzal nem tudom kipróbálni, hanem E-M1-gyel, aminek viszont az x-e2-nél sokkal jobb az EVF-e, tehát ezt még nekem le kéne számítanom), kitettem monitorra egy arcot (persze így könnyebb mert belenagyítva lehet látni a tft felbontását is, így azért még segít fókuszálni), ekv 170-re tettem a zoomot, hát bekapcsolt szenzorstabival tök jól lehet szemre fókuszálni, és végülis kikapcsolt stabilizátorral belenagyítva is lehet (jó nagy nagyítással, hogy lehessen látni mikor igazán éles a szem), mert bár remeg a belenagyított keresőkép de azért nem olyan kilengéssel hogy teljesen használhatatlan legyen - de én a magam számára ebből azt állapítottam meg hogy 1-1 képet játékként ugyan megcsinálnék, de ezt egyhuzamban 5 percig nem akarnám csinálni, nemhogy egy teljes portréfotózásig.

    Kár, pedig mindig ha látom mások régi manuál-obis képeit akkor fellelkesedek :)
    (Na majd ha már nagyon olcsó lesz a szenzorstabis A7II, akkor erre a kérdésre visszatérek, de ehhez így akkor fölösleges lenne lensturbót beszereznem, ez nekem nem játék hanem szenvedés lenne :) )

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák