Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz DonRazzino #22193 üzenetére

    A Tone Curve beállításból arra következtetek, hogy One1-et használsz és nem LR-t. Vagy tévedek? Amúgy én tömeg előhívásra a LR-t használom és ha kell átlépek a PS-re, majd onnan vissza LR-be és onnan exportálok.
    Viszont én a görbéhez hozzá se szoktam nyúlni, inkább a presetek közül válogatok és azt finomítom a képhez.

    A zajról csak annyit, hogy én is úgy érzem eddig, hogy a NR marad nullán (egyébként többnyire RAW-ban fotózok így amiről most beszélünk az pont nem érinti azokat a képeket) sőt kipróbáltam hogy az Acros G szűrővel most még NR -2-vel és megbolondítva egy kis Grain Weak effekttel mit tud portrézásnál. Csak annyit, hogy :Y :R :Y :R és mindezt ma reggel megfejeltem egy ISO 12800-as expóval és az állam az asztalon koppant.

    A DR-t fix 100-on használod, vagy kihasználod a DR400 lehetőségeit ISO800-on? Csak ezen az érzékenységen gyakorlatilag még nincs zaj állítják a cikkekben (még nem volt időm kipróbálni). Csak azért kérdezem, hogy mire a képek kontraszttalanítása, mikor a DR emeléssel is ugyanaz a végeredmény.

    De itt van az a bizonyos ISO12800-as kép ahogy a vázból kiesett.

Új hozzászólás Aktív témák