Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz NoLF #285 üzenetére

    Rakott cukkini :C

    nyem rossz ,nyem rossz de vegeta helyett használj sót+ bazsalikomot+kicsit kakukk füvet+petrezselymet és némi metélő hagymát mert a mű (rákkeltő) vega helyett ennek az ízhatása sokkal jobb és egészségesebb is de variálhatod izlés szerint minden féle zöld füszerrel ahogy jól esik.


    én vasárnap pácolt karajt sütőttem ami tök egyszerű és izletes kaja . Veszel akármennyi karajt ha csontos az se baj mert finom húsleves alap lehet de ha filé az is ok . Szóval felszeleteled kb 0,5-1 cm közötti szeletekre ! ezt KICSIT ! megdolgozod ne csak éppenhogy mert nem bécsiszeletet kell belőle csinálni. Ha megvan akkor 1 kg húsra 2 nagy fej vörőshagymát pucolsz és egy nagy fej fokhagymát ezeket felaprítod karikára + ehez tegyél néhány karika hegyes erőset + szemes borsot + némi bazsalikomot és sót . A metódus úgy néz ki ,hogy fogsz egy edényt abba egy sor hús rá a füszerek +hagymafélék+ hegyeserős és újabb 1 sor hús amig el nem fogy és a végén felöntöd olajjal de itt vigyázz nehogy levegő buborék maradjon a húsok között mert az baj lenne ( a tipp kicsit a konyhapulthoz ütőgeted az edényt és a légbuborék kijön) . Akkor jó ha az olaj jó 0,5 cm vastagon elepi a húst ! A pác idő min 24 óra de inkább 48 mert akkor jön ki az íze rendesen !
    Köretnek bármi ami jól esik ja és más húsfajtákhoz is kiválló a pác :C

    Jó étvágyat !

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz NoLF #288 üzenetére

    NoLF : a csirkére vigyázz mert sok az anTIbiotikumos a piacon ezt a séf haverom mondta gondolom az a best amit a vidéki öregnéni árul az valszeg nyem robban fel :)

    amúgy a séf haverom ezen a héten a lapra ezt tette fel napi ajánlatnak gondoltam megosztom hátha valakinek bejön .


    Csobánkai csirke Hozzávalók 3 személyre:
    4-5 db egész csirke comb
    annyi liszt hogy a combokat megforgassuk benne
    kevés házi édesnemes pirospaprika
    20 dkg reszelt sajt
    3 dl tejföl
    margarin

    Elkészítés: A megtisztított csirkecombokat besózzuk. Paprikás lisztben megforgatjuk, és kivajazott jénaiba vagy tepsibe helyezzük. A tetejét megkenjük tejfölel, pici vizet öntünk alá, és fóliával letakarjuk. Mikor majdnem megsült, levesszük róla a fóliát, és a sajtot rászórjuk. Pirosra sütjük.

    Jó étvágyat hozzá.


    hogy miért csobánkai arra nem tudott értelmes választ adni lehet ,hogy csobánkán ilyet is főznek ? :) passz

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • brownus

    veterán

    válasz NoLF #293 üzenetére

    pesten hol lehet nem agyon drogozott csirkét venni? Ti hol szoktátok?

  • Timocicu

    aktív tag

    válasz NoLF #1383 üzenetére

    Nagyon guszta! A lazac a kaporral is nagyon jól harmonizál! Próbáld ki! Nem fogsz csalódni :(

    Látom, azért a képről nem maradhatott le az elmaradhatatlan serital :B

    [ Szerkesztve ]

    „Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

Új hozzászólás Aktív témák