Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz sutszi #7024 üzenetére

    A tapadásmentést áthúzott betűvel akartam, csak elfelejtettem :DDD

    Ma pont megsikáltam kicsit oldschool hyperdol súrolóporral, és nem fotóztam le előtte :(
    Újonnan ugye szép, már-már csillogó (de a rozsdamentes acéltól eltérően/kevésbé), és ez elég jól megmarad ha csak kézzel mossuk.
    A mosogatógép után (gondolom attól függően hogy milyen egyéb szennyeződés, kajamaradék vagy kifolyt zsiradék volt az adott helyen) matt szürke, szürkésfehér illetve itt-ott kicsit sötétebb szürke lett.

    hasonló (csak cifrább) mint a szegecsnél, illetve ahol egy kis alu csonk összeköti a serpenyőt a műanyag nyéllel.

    krizmo_: a jól beavatott vas wok illetve oldschool palacsintasütő tapadásmentes rétege (amit kvázi a ráégetett zsír/“koksz” ad) már bőven elegendő lenne, de tény hogy egyrészt ehhez azért kell zsiradék (nem akkora tragédia), másrészt tényleg csak kézzel mosogatható, továbbá nem lehet benne paradicsomosat vagy más savasat főzni mert feloldja a réteget :U

    Rousdamentes acél serpenyőben 15-20 éve nem tudtam leragadás nélkül sütni - ezek fejlődtek azóta? Vagy csak kevés volt a zsiradék? :F

    Kerámia-, vagy kő/műkő (bevonatos?) edényt próbáltatok már?

    (lehet hogy teflon bevonatos rozsdamentes acél lesz a legközelebb a kívánthoz? Már ha van ilyen…)

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák