Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz yohnsee #421 üzenetére

    Vicces azóta se nagyon írt ide senki. Ezért leírom, azóta hogy mi történt.

    Hát először is a régi 15 wattos Weller hegye tönkre ment. A lényeg rájöttem, nem szabad vésővel, meg csiszoló pappírral "tisztítani". Az volt a gond, hogy lejött a körülötte levő nikkel és ott maradt rezes felület helyette. Erre meg én szépen ráforrasztottam az Ón-t ami kb soha nem jön le.stb. stb.
    Apám a vésővel leszedte a nikkel 70% kb. Én meg nem tudtam mi a baja a hegynek, hogy így"tapad rá" az Ón. Éritek valahol jónak tűnt a hegy valahol meg már rátapadt a hegyre az ón és amikor forrasztottam vele nem akart átmenni az Ón a forrasztandó felületre. Én hülye ezután ledörzspapíroztam a hegyet vele együtt a maradék nikkelt is.
    Itt megjegyezném, hogy persze ilyen forrasztószivacsunk, meg "pamacsunk" se nagyon volt itthon. Így érthető, ha a 10 év alatt bekoszolódik a hegy.
    Kerestem pót hegyet, ami nem volt olyan egyszerű. Ez egy régi típus. SI 15 volt a neve, így neten nem találtam rá semmit. Kiderült az SP 15 az utódja és az ehhez való hegy jó ehhez is. A conradban nem tudtak adni. Elmentem a weller Páka szakboltba C+F bíró. Ott kiderült, hogy 3000 Ft +Áfa a hegy :Y.
    Én erre nemet mondtam, mert mondom veszek, új weller pákát 6-7 ezerért heggyel együtt. ( A conrádban láttam ilyen 15-25 wattosakat ennyiért.ja fontos én itt most a "villámpákára" vagyis rögtön a konnektorba csatlakoztatható verziókról beszélek. (lehet jó dolog a forrasztó állomás, de mivel még nem forrasztók komolyan nekem elég ez.) Meg az alapbajom, hogy elvileg csak jack dugót akarok javítani és ennyiért egyszerűbb lenne talán új fülhallgatót venni. :DDD

    Aztán leütöttem vaterán egy 300 Ft os hegyet. Persze a méret nem volt jó, majd találtunk bele egyet ami 800 ft volt, de vágnom kellet volna a páka hegy végéből, mert túl hosszú volt. És akkor én vettem egy Vadi új 30 wattos pákát kemény 1600 Ft ért. A bolt komolynak látszott a páka meg németnek rajta mindenféle tanúsítvánnyal. Egye fene megvettem. Az elején füstölt egy jó 5 percig :) Aztán azóta nem nagyon és a páka nekem eddig tökéletes.semmi bajom nincs vele, a hegye is tökéletes, nem tapad rá az ón. Ja és persze vehetek ott tartalék hegyet olcsón hozzá. (de ez az én laikus véleményem) És persze vettem "forrasztó kenőcsöt" is.

    Jack dugó probléma

    A forrasztás sikerült, mindegyik vezetéket odaforrasztottam ahova kellett és amikor újra halottam hogy szól az nagyon jó érzés volt. DE rátekertem a jack dugó külső házát és minden szar lett. Néha szólt néha nem. És nem a forrasztásom lett rossz. Hanem az hogy a vezetékek összeérnek és csavarodnak a jack dugó házán belül.
    Van az a jack dugó külső háza alatt az a rész ahol a vezetékek szabadon vannak és ha véletlenül érintkeznek egymással,akkor rögtön elnémul a hang. Ráadásul ahogy a Jack dugo házát fölcsavarom
    a vezetékek elkezdenek egymásra tekeredni.
    Először ezt annak tudtam be hogy túl hosszú részt blankoltam le meg rosszul forrasztottam. Mármint hogy a vezetékek keresztezték egymást.
    De most forrasztottam még egyet, rövid vezetékekkel és odafigyeltem mindenre, de hiába. Úgy érzem, hogy ahol leblankoltam (ahonnan kilépnek a rézvezetékek a külső borításból) rögtön ott is érintkeznek. ráadásul elég ha kicsit csavarodnak, miközben a jackdugó külső házát rátekerem és rögtön kámpec.

    Ezt a problémát, hogyan lehetne kivédeni???

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák