Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Bár nem konkrétan a forrasztásról lenne szó, de szerintem ide kapcsolódik.

    Milyen blankolót? (kábelcsupaszító)

    Fülhallgató Jack-et akarok forrasztani. NA most van itthon egy ősrégi 20 éves oldal csípő fogó. Faterom szerint ez jó erre acélra szerintem nem. Olyan jó életlen. Ezzel el lehet "vágni"/ tépni a kábelt, de szerintem blankolni nem nagyon. (talán vastagabb vezetékekhez jó, de vékony kis fülhallgató zsinórhoz szerintem nem.
    Az zavar hogy egyszerűen ha blankolni próbálok vele akkor féli meddig sikerült is, viszont a fülhallgató kábeléből jó néhány szálat is "kitépek" Az egésszel inkább "tépek" mint vágok. Kerestem a neten sikerült találnom akciósan egy blankolót. DE Sza@r kínai Az egész használhatatlan nincs éle ennek se. Ráadásul fogónak néz ki, de nem az hanem két fém lap.... mindegy szerintem nem jó.

    A gond nem akarok drága szerszámot venni, mert annyira nem érné meg. Ami még fontos hogy kis vastagságú a zsinór. Tehát ehhez megfelelő blankolót keresek.
    Linkelek két típust amit találtam:
    [link]
    [link]

    Az elsőt azért linkeltem, mert csomó youtubos videóban láttam, hogy ilyen kis " műanyag semmivel blankolnak". De most így elnézve nem biztos, hogy olyan rossz ötlet. Mivel a fém penge, ha éles benne, akkor elehet hogy nekem elég lenne.
    A másikban egy klasszikusabb fogó amit linkeltem. Ez kép alapján nem tűnik annyira gagyinak.

    Vélemény? Melyiket vegyem? Vagy mást?
    Ja és a másik nagy kérdés a bolt? Hol? BP-n belül. fontos lenne hogy ne csak webshop legyen hanem fizikailag is létezzen tehát át tudjam venni személyesen a terméket ne kelljen Postázni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák