Új hozzászólás Aktív témák

  • szonizoli

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!
    Néhány hete olvasgatok az oldalon,legnagyobb örömömre látom full benne vagytok a szakmába.Én vagy tizenéve faragom a vasat,igaz ebből csak egy éve cnc-n.Többorsós automatákon nyomtam sokáig.-pontosan mig meg nem szűnt a cég :(( .Váltás után is a vasat kellett faragni.De ennek a cégnek nem a fő profilja a forgácsolás,az lakatos és hegesztő melóból áll.Nyomástartó edényeket készítenek,mi csak a hozzátartozó munkadarabokat gyártjuk le.Egy éve ujítottak be egy török cnc.vel.Nekem meg mondták,hogy tessék itt van...Egyedi vezérlője van,nem is volt sok gond vele mivel nem sok mindent tud,egyetlen előnye 2200x2200 az asztala.AutoCad -es dxf programot olvas csak.Jó nagy csőkötegfalakat készítek rajta -1-2t munkadarabok.
    Három hónapja vettek egy NCT 104 es függőleges megmunkálót ,ismét csak megkaptam :K Mondanom se kell,soha nem tanultam programozást,de simán várják tőlem ,hogy termeljek vele.Lejöttek a cégtől ,kemény 7 órát betanítani.Segíteni senki nem tud,van itt pár öreg esztergányos szaki ennyi.Szeretem ezt a szakmát,nagy élmény ha megoldok dolgokat,rengeteg fúrás menet fúrás meg marás is van .
    Van itt most valami amiben nem jutok előre!!-nektek ez a kisujjatokban van,de a fejetekben biztos!
    Furatba (több ezer) kellene hornyot készíteni kettőt is,istennek sem tudom összerakni.Itt mondanám hogy ncHelp-segitsetek!
    Van itt egy pdf rajz,ami egy élő példa-(Tudok AutoCad-est is feltenni)
    A rajz bal alsó sarkában van konkrétan ami gyötör engem!Makróval ne bántsatok.
    Köszönöm szépen.
    Ja mégse a formátumot nem támogatja :(
    Akk: 19.25 a furat az első horony(vagy beszúrás ,alászúrás) Z-10 a Másik Z-20 on van 20.1 lesz az átmérője a horonynak,egymás mellett 24 mm re vannak a fúratok x tengelyen,y ba csak következő sorba lép pl.G0 ,A60 XI 12 és jön vissza a köv soron,mondjuk átmérő 12 a horonymaróm-(a szerszám nem probléma bármit megvesznek amit kérek,de a legtöbb szerszámot én rendelem meg magamnak -nem is fukarkodok semmivel)
    Ha még adatra van szükség szóljatok-de email- be eltudom küldeni a rajzot.

Új hozzászólás Aktív témák