Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    válasz harry #27813 üzenetére

    Ültem már Megane-ban, bár vezetni nem vezettem, de biztonság, futómű / vezetési élményben biztosan jobb a Focus. A Megane 3-nak csak 3 csillagos volt a töréstesztje a 3-as Focusnak 5 csillagos.

    A motorban a 3 eltérű teljesítményűnél tudtommal ugyanaz a motor, csak szoftveresen korlátozva van. A 86 LE-s változat talán csak a németeknél volt elérhető mert ott eszerint fizetik az adót vagy a biztosítást így ott inkább a kisebb teljesítményű autókat részesítik előnyben. Nekünk a 125LE-s van az teljesen vállalható, kisebbet mondjuk nem vennék.

    Fogyasztása kellemes, pár havonta mi is lenyomunk vele autópályán 2x450km-t, pályatempónál (óra szerint 135km/h) 7 liter körül fogyaszt, de városban is legtöbbször megáll 8 körül az szerintem baráti.

    Mivel ezeket 5 év garival adják szerintem csak annak nézz utána, hogy az előírás szerint hordták-e márkaszervizbe, online szervizkönyv van szóval bármelyik Ford márkaszervizben le tudja kérdezni a tulaj. 2012 körülinek azért nézz alá, hogy rozsda nem indult-e meg, főleg ha osztrák/német részről akarod beszerezni.

Új hozzászólás Aktív témák