Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puffocska

    tag

    Szeretném a hozzáértő segítségeteket kérni OS klónozás kapcsán.
    Laptop Evo 840 120GB (HDSentilen 98%) SSD-n lévő rendszert szerettem volna HyperX Furry 240GB-re (HDSentilen 99%) klónozni Macrium Reflect segítségével, de immár harmadik alkalommal is legfeljebb csak addig sikerül eljutni, hogy az új lemezt berakva a gépbe jó ha a bejelentkezésig eljut a Windows, de utána sötét képernyőn árválkodik a kurzor magában, ami ugyan reagál, de más nem látszik a kijelzőn.

    Sorrendben próbáltam:
    -- korábban más gépen formázott lemezre rárakni a rendszert,
    -- célgépen a lemezről diskpart segítségével minden kötete letörölve, formázás és clean nem volt, majd klónozás indítása
    -- előző klónozás eredménye a folyamat részeként törölve a lemezről Macrium megfelelő funkcióval, majd klónozás.

    Ami esetleg érdekes lehet, hogy négy partíció van a forráslemezen, ezek egyike 16MB, ebből a második alkalommal kettő lett a cél lemezen. Ezért a harmadik próbálkozásra a forráslemez ezen partícióját nem húztam át, de így sem sikerült eredményesen a költözés.
    Másik, hogy mivel a cél lemez nagyobb, így rendszer partíció méretét a drag n drop után manuálisan állítom akkora méretre, hogy az utolsó, hibernáló (?) partíció méreténél minimálisan (+10MB) legyen nagyobb.

    Van bármilyen beállítás, lépés, amit kihagytam? Szeretném a klónozást megoldani, és elkerülni a teljes gyalulást, de ha a következő próbálkozás sem vezet eredményre, akkor nem lesz más választásom, mert több időt elvisz a próbálkozgatás, mint a teljes telepítés.

    Köszönöm a segítségeteket. :R :C

  • Puffocska

    tag

    válasz Pyttawrx #42214 üzenetére

    Köszi a gyors reakciót.
    Mindegyik esetben hiba nélkül végigfutott a folyamat Macriumban, legalábbis semmilyen hibaüzenetet nem látok.
    Egyébként úgy csináltam, ahogy a videóban/leírásban van, ezeket előtte átnéztem :B :K
    Nekem annyiban különbözik, hogy nagyobb a cél, illetve manuálisan állítani kell a rendszer partíció méretét, hogy ne veszítsem el a tárhelyet, de ezeknek nem lenne szabad befolyásolnia a végeredményt.
    Megpróbálom a MiniTool Partition Wizard Free 12.1 programmal akkor következő lépésben.

Új hozzászólás Aktív témák