Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    Szép napot,
    most vettem észre, hogy van külön SSD topic a HDD mellett.
    Akkor inkább itt kérdezem:

    Lehet valahogy generálozni egy SSD-t?
    Legalább annyi időre, hogy lemásoljam a rendszert!
    ;-)

    Macrium-mal próbáltam már ötször, de se imidzs, se klónozás nem jön össze.
    Leáll 15 perc után I/O hibával.
    Ha pedig fut róla, akkor maga a Windows is egyszer csak kő megfagy, kb 5-10 után.
    Lehetséges valami megoldás?

    Volt nálam egy S&M Stress Test, az is azt írja ki, mikor lefutott, hogy 6 failure. Mondjuk ez nem túl informatív.
    :-)
    De igazából nem is a hardver állapota vagy a probléma mibenléte az érdekes, hanem hogy hogyan lehetne kinyerni a Windows.
    Könyvelési adatok vannak rajta, és két nagyon bonyin beállítható könyvelő program, mindkettőhöz külső segítséget kéne kérni, ha újra kell telepíteni...

  • mckay

    aktív tag

    válasz King Unique #30138 üzenetére

    Szia, köszi,

    persze hogy nem a (fagyogató) Windows alól próbálok másolni. Volt WinPE kísérlet és másik Win kísérlet is.
    És még mielőtt másolni akartam volna, cseréltem
    - tápot
    - memóriát
    - kábelt
    - alaplapot
    és ezek után gondolom, hogy az SSD-vel lesz valami, mert egyik sem segített.
    És igen, mikor a backup funkciót választottam, kikapcsoltam a verify-t.

    No ezért kérdeztem, hogy van-e valami frankó kis program ezen a Macriumon kívül is.
    :R

    Az SSD-t valóban nem írtam meg. Bocsi. Nem gondoltam hogy jelentősége van. (Bár pl. a HDSentinel sem ismeri fel, szóval talán tényleg nem mindegy.)
    Biwin 128GB SSD 2,5" SATA3 CSE25GS2474-128

    A rendszergazdai felelősségben teljesen igazad van. Menteni kéne. Vagy tükrözni. Hát ez az, amikor nem vagyok rendszergazda, csak szólnak rokoni alapon, amikor a baj van.
    :(

    De akkora baj nincs, hogy adatmentő céghez forduljunk. Csak szívás. Két külsőst kell megkérni x forintért, hogy fáradjon ki, és az új windows-ra telepítse újra a megoldásait. Meg nekem egy nap, mire belövőm a Windows-t az ottani kiscéges környezetbe. No ezt akarnám megtakarítani.
    ;]

  • mckay

    aktív tag

    válasz Frawly #30140 üzenetére

    Ezt az SSDOK-ot, ami a topicösszefoglalóban is írva vagyon, természetesen próbáltam. Letölteni még csak-csak, de azt írja, hogy kompatibilis SSD-t nem talált és kilép.

    HDSentinel szintén nem ismeri fel. Teszt riport ment a fejlesztő fórumtársnak, és itt ragadom meg az alkalmat, hogy megköszönjem a munkáját, az elmúlt évtizedekben sokszor használtam.

    Felhő sok tekintetben volt a rendszer mögött, szó sincs kétségbeesésről. Lóvéról is izzadságról van szó, amíg helyre teszem ezt a kiscéges rendszert.
    :(

    Hát jól van, szóval akkor nincs más ajánlott út, csak a Macrium.

    Köszi!!
    :R

  • mckay

    aktív tag

    válasz Glaz-dozfhut #30149 üzenetére

    ok, lehet, hogy megnézem, mennyi lenne ez az Acronis

    bár félő, hogy ez neki is zsákutca:

  • mckay

    aktív tag

    válasz Doky586 #30159 üzenetére

    Igen, gondolom, így van, csökkentek az esélyek.
    De ez most tulképp ilyen pálya pont: nincs rajta visszaállíthatatlan adat, csak az az érték, hogy belőttem a rendszert (nyomtatómegosztások, adatbáziskezelők, felhőkapcsolatok, jogosultságok), és újra kell csinálnom.
    De mivel nemigazán sikerült a mentés, ma már el is kezdtem felépíteni az új Windows-t.

    Közben kaptam egy Acronis-t, azzal is kipróbáltam, de ő is úgy van vele, hogy a nyolc percre becsült mentést 7 percig csinálja, aztán megáll.

    Azért nagyon köszi a segítséget, sokat tanultam:

    - Sosem szabad letörölni a mentést abból a meggondolásból, hogy 11 hónapig jól ment az SSD, és most pont kéne a hely a hurci-vinyómon, és majd egyszer csinálok egy új mentést, mert Murphy azonnal odacsap: nov 30-án letöröltem a mentésemet, dec 23-án meghülyült a hardver.

    - Nem igazán jó ötlet kevésbé ismert kínai SSD-t venni, mert lám így jártam vele, bár ez azért messze nem statisztika, vettem életemben eddig kb 10 SSD-t, ez az egy állt meg eddig.

    - SSD esetén is érdemes raid kötetet építeni.

  • mckay

    aktív tag

    válasz Frawly #30177 üzenetére

    Köszi.

    Nincs baj szerintem a SMART és egyéb adatok kiolvasásával, bár még nem próbáltam. Tökéletes az SSD, pont 3 percig remekül megy a Windows is ha bebootolok rá, ha pedig másra bootolok akkor akár 5 percem is van.
    ;]

    De most ki is próbáltam a HDSentinellel, itt a SMART adat, de ezzel nem azt akarom mondani, hogy ilyen típusú SSD-t ne vegyetek, hanem hogy jé, így is lehet járni SSD-vel.

    (És jjjjééé, ma már nem azt írja ki a HDSentinel, hogy nem ismeri!!!)

    - Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: BIWIN SSD --

    Lemez Tulajdonságok
    ---------------------
    Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
    Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : USB Attached SCSI (UASP) SAT Standard USB/ATA
    Gyártó információ . . . . . . . . . . . . . . . : VID: 152D, PID: 0578
    Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) 7 sorozatú/C216 lapkakészletcsalád USB bővített állomásvezérlő – 1E2D (USB 2.0) [VEN: 8086, DEV: 1E2D] Verzió: 10.0.16299.15, 6-21-2006
    Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 0, Target Id 0, LUN 0
    Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : BIWIN SSD
    Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : P1222A
    Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : 1707026601377
    SSD Vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Transcend TS6500 / Silicon Motion SM2246 / SM223x
    Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 122103 MB
    Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
    Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : D: [Rendszer számára fenntartott] F: [Szerver]
    Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 35 °C
    Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 162 nap, 15 óra
    Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : 13 nap
    Összes írt adatmennyiség . . . . . . . . . . . . : 1,03 TB
    Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #------------------- 9 % (Kritikus)
    Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

    A lemez felületén található 1754 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
    A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
    Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
    Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

    SSD Jellemzők
    ---------------
    Adatcsomag menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    TRIM parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Meghatározott olvasás TRIM után . . . . . . . . : Támogatva
    Op. rendszer TRIM funkció . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve

    S.M.A.R.T. Teszt
    ------------------
    Off-line adatgyűjtés állapota . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Önteszt állapota . . . . . . . . . . . . . . . . : Sikeresen végrehajtva
    Off-line adatgyűjtés teljes ideje . . . . . . . : 120 másodperc
    Off-line teszt végrehajtása . . . . . . . . . . : Támogatva
    Off-line teszt felfüggesztése/folytatása . . . . : Nincs támogatva
    Off-line felületellenőrzés . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Szállítás ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Szelektív ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után . . : Nincs támogatva
    Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása . . . : Támogatva
    Hibák naplózása . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt becsült időtartam . . . . . . . . : 2 perc
    Részletes ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 10 perc
    Utolsó rövid ön-teszt eredmény . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó rövid ön-teszt dátum . . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó részletes ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó részletes ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva

    S.M.A.R.T.
    ------------
    # Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
    1 Read Error Rate 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    5 Reallocated Sectors Co.. 50 100 100 0000000006DA OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    9 Power On Time Count 50 100 100 000000000F3F OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    12 Power Cycle Count 50 100 100 000000000104 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    160 Uncorrectable Sectors .. 50 100 100 000000000027 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    161 Number of Valid Spare .. 50 100 100 000003332B06 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    163 Number of Initial Inva.. 50 100 100 000000000018 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    164 Total Erase Count 50 100 100 000000004E22 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    165 Maximum Erase Count 50 100 100 0000000000A0 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    166 Minimum Erase Count 50 100 100 000000000001 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    167 Average Erase Count 50 100 100 000000000026 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    168 Max Erase Count of Spec 50 100 100 000000000BB8 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    169 Remain Life Percentage 50 100 100 000000000063 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    175 Program Fail Count In .. 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    176 Erase Fail Count In Wo.. 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    177 Total Wearlevel Count 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    178 Runtime Invalid Block .. 50 100 100 0000000006DA OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    181 Total Program Fail Count 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    182 Total Erase Fail Count 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    192 Power-off Retract Count 50 100 100 000000000038 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    194 Controlled Temperature 50 100 100 000000000023 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
    195 Hardware ECC Recovered 50 100 100 00000003A0C9 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    196 Reallocation Event Count 50 100 100 000000000027 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    197 Current Pending Sector.. 50 100 100 0000000006DA OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    198 Uncorrectable Error Co.. 50 100 100 000000000027 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    232 Available Reserved Space 50 100 100 000003332B06 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    241 Total Data Written (32.. 50 100 100 00000000837C OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
    242 Total Data Read (32MB) 50 100 100 000000011BD6 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
    245 Total Flash Write Coun.. 50 100 100 00000000F179 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai

    [ Szerkesztve ]

  • mckay

    aktív tag

    válasz Doky586 #30182 üzenetére

    természetesen másik hardveren dolgozom az új rendszeren

    de valószínűleg igazad van, a folyamatos olvasási kísérletek hatására már nagyon sok lehet a hibás cella vagy mittomén (nem vágom az SSD-k haldoklását)

    és sőt, mivel már chkdsk-val is próbálkoztam, ami természetesen szintén lefagyott pár perc után, szerintem már a fájrendszer is oda van

    de persze itt van még az SSD az asztalomon, nem küldtem még gariba, ráér, ha sikerült tényleg mindent rekonstruálnom az új hardveren

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vajon mivel lehetne tesztelni egy eMMC háttértár stabilitását?

    Van egy ismerősöm, és azzal keresett meg, hogy időnként lefagy a laptop.
    Már egy napja nálam van, csak ezt használom, és valóban, egyszer megállt a Windows (igen, én is azonnal szoftveres hibára gondoltam), és aztán amikor restartoltam, és benéztem a biosba (pardon, efi-be), akkor ott is megfagyott.
    Nofene.

    Memtest órákon keresztül futott, okés.
    Gondoltam jöjjön drive, de se a Sandisk tool, se HDSentinel, se az SSDOK nem mutat meg róla semmit: hát akkor nézem, hogy 120gb eMMC van benne.
    Azt már megtaláltam a neten, hogy ezeknek nincs S.M.A.R.T adatszolgáltatása. Tehát az említett progig most nem segítenek.
    De azt még nem találtam meg, hogy akkor mivel lehetne tesztelni, benchmarkolni, bármit csinálni vele?

    Sorry ha rossz topikba írok, de nem találtam olyant, hogy eMMC-topic.
    Pedig ahogy az én ismerőseim között, úgy szerte az országban vannak sokan, akik nem rendes SSD-t kaptak a laptopjukba...

  • mckay

    aktív tag

    válasz gya/352 #34711 üzenetére

    Értem, köszi.

    Akkor eMMC tesztelő progit senki sem tud ajánlani?

  • mckay

    aktív tag

    válasz Frawly #34724 üzenetére

    Köszi!

    Aida64-gyel megnéztem, Sandisk gyártmány. Lekaptam a honlapjukról valami toolt, de nem ismeri fel, nem engedi tesztelni. eMMC...

    Amúgy a felülettesztet megcsináltam, nem állt meg, nem is bicsaklott.
    Lehet, hogy akkor nem itt lesz a hiba...

    Innentől azt is mondhatjuk, hogy talán nem is e topic témája...
    :(((

    A bios-ban egyetlen alkalommal fagyott le, nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget, bár figyelmeztető.
    Inkább arról van szó, hogy azt csinálja, hogy restartolgat.
    10-20 percenként, magától, nem is nyúlok hozzá, itt van csak az asztalon.
    Töltő bedugva.

    Szombaton bezzeg hazavittem és egy délelőttön keresztül szörföltem rajt, semmi hiba.
    Igaz, töltő nélkül.
    :o

    Talányos...

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!
    Úgy jártam ma, hogy a biztosíték levágódott, azaz elment az áram, és most az SSD nem akar látszani.

    Pontosabban látszik néha (rádugom másik gépre, és akkor ott a bios tudja látni, vagy bebootolok Macrium-ra és az is látja), de kezdeni már nem tudok vele semmit:
    > a windows beépített lemezkezelője nem bír vele,
    > a windows alatt futó Mini Partition Tool azt mondja: bad disc,
    > a Macrium elkezdte clónozni, és elszáll.

    Van valami spéci SSD analizáló program, ami el tudja dönteni, hogy kuka-e?

    Egyébként a rajta levő Windows partíció értékesebb lenne, mint maga a hardver.

    Lehetséges, hogy elveszítettem? Még sosem jártam így! Ez ilyen gyorsan megy az SSD-knél?

    [ Szerkesztve ]

  • mckay

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #53463 üzenetére

    Igen, igazad van, kicsit felelőtlenek voltunk.

    De olyan szépent ment mostanában, a 2010-es évekhez képest:

    - a Win10 már egészen jól viseli, ha nincs szünetmentes, valahogy minden kuncsaftomnál szépen kijavította a fájlrendszert saját magának (már el is felejtettem a chkdsk /x parancsot...)

    - az SSD meg nem mentek tönkre, hál' Istennek, és annak, hogy tulképp bekapcsolják a kuncsaftjaim és nyomtatnak (nem erős a használat)

    Na, hát most megtanultam...

  • mckay

    aktív tag

    válasz Graphics #53465 üzenetére

    Igen, így próbálkoztam, amikor kihívtak:
    - kivettem az SSD-t, és rádugtam USB3 porton a saját adapteremmel (hátha kapott valami áramütést a SATA port, láttam már ilyent)
    - Bebootoltam WinPE-re (Macrium)
    - rádugtam a merevlemezemet szintén USB3-ra
    - Macrium elkezdte klónozni
    Egy idő után: error.

    Egy Biwin SSD volt.

    Tudom-tudom, nem márkás, de egy egészen jó kis vezérlő lehetett benne, szépen dolgozott 5-6 éven keresztül.

    Vetetek velük szünetmentest, ha ezek szerint ilyen kétséges náluk az áramszolgáltatás.

    Köszi minden hozzászólást, segítettek a földre visszaszállni!
    (Vagyis hogy továbbra is hasznosak az UPS-ek.)
    :R

Új hozzászólás Aktív témák