Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz sanhose #32264 üzenetére

    A Kingston csak azért lassabb, mert
    1) csak 120 gigás méret, a kicsi tárterületűek mindig lassabbak
    2) jobban tele van, ahogy nézem, igaz csak az egyik partíció látszik
    3) régebbi a vezérlője, esetleg a NAND típusának eltérése is beleszólhat.

    A V-szériának sose a sebességével volt gond, hanem a megbízhatóságával, ugyanez igaz az OCZ-kre. Sebességbeli előrelépést nem fogsz érezni, boot, betöltési idők nem lesznek gyorsabbak. Csak a nagyobb tárhely. Meg nekem az külön pozitív meglepetés volt, hogy milyen rettenet hűvösen működik az SU650 és hogy semmi hangja nincs (bár még a Win10 nincs fent rajta, csak tesztadatokkal kínoztam egy kicsit), az MX300, meg a Samsung PM800-nak van egyfajta elektromos-ciripelős ”seekhang”-szerűsége, mikor nagy terhelést küld rá az ember.

    Ráadásul csak 17 ezer pénz, pár hónapja ezen az árszinten még csak 120 gigás meghajtók voltak. Azért durva, hogy fejlődik a kínálat, már belépőszintre is milyen korrekt termékeket visznek le, 3D TLC, sebességben sem marad le a SATA3-as mezőhöz képest. Ezért mondtam itt embereknek, mikor 100 évre előre akarnak SSD-t venni 10 év garival, hogy felesleges egy 20-30 ezer forintos meghajtóval olyan előre tervezni, nagyon fejlődésben lévő terület az SSD-k világa. Nem adok még 1-2 évet, leviszik a fél terásokat is belépőszintre, meg az NVMe is tovább olcsósodik.

Új hozzászólás Aktív témák