Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Maelephant #43448 üzenetére

    Ez egyrészt Windows specifikus kérdés, ahol az MBR2GPT használatára vonatkozóan a linkelt leírásban és az érintett topikban is le van írva a lényeg. Másrészt az alaplap specifikus beállítások, illetve ott az UEFI beállításai felől értelemszerűen az annak megfelelő topikban lenne célszerű érdeklődni.

    Egyébként meg nyilván működik a W10 legacy/CSM módban is, ha eddig nem zavart és elvoltál úgy évekig és támogatja a jelenlegi alaplap a CSM módot, akkor "mert csak" alapon felesleges nekiállni átkonvertálni, meg ha nem használod ki célirányosan az előnyeit. Valamint ha ennyi a kérdés, akkor lehet nem feltétlen kellene nekiállni piszkálni, hanem hagyni úgy ahogy van...

  • Frawly

    veterán

    válasz Maelephant #43448 üzenetére

    Szerintem hagyd, ahogy van. Az UEFI boot nem kötelező, ahogy az IDE-t módos telepítést mindenképp megéri AHCI-re átheggeszteni.

    Az UEFI boot legtöbbször nem jár előnnyel. Egyes gépeken lehet tőle gyorsabb a bootolás, de nem is a konkrét bootolási, OS betöltési rész, hanem még előtte a BIOS gyorsabban inicializálja UEFI módban az eszközöket, mivel kihagy egy csomó hagyományos legacy BIOS POST tesztet. Ezzel lehet 1-2 másodpercet nyerni, de erősen gépe, lapja válogatja, mert van, amelyiken semmit nem gyorsít.

    A másik előnye az UEFI bootnak, hogy ha több OS-t multibootoltatsz, akkor az könnyebb, mint MBR legacy BIOS boottal. De ha csak Windowst használsz, rendesen működik, akkor hagyjad BIOS booton, MBR partíciós táblával. Annyit nem éri meg szenvedni, hogy elviekben modernek legyünk. Majd megcsinálod a váltást, ha újra kell húzni a Windowst.

    Viszont annyiból fura, amit írsz, hogy tudtommal a modern GPU-k, pl. pont az RTX3070 csak UEFI boottal megy, de lehet, hogy erre rosszul emlékszek.

Új hozzászólás Aktív témák