Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Jack Oneill #38994 üzenetére

    Nem, nem beszélek. Pont azt mondom, hogy az állandó üzem nem tesz neki jót, de engem személy szerint EZ nem érdekel, nincs türelmem ahhoz, hogy mindig kelljen várni a felpörgésre. Inkább működjön néhány évvel kevesebbet, meg cseréljem le előbb, minthogy az időmet rabolja. Ezért írtam, hogy EGYÉNI preferencia kérdése, példának hoztam elő az enyémet, ami eleve egy múltbéli példa már. Mindenkinek mások a szempontjai.

    Nem azért van gépem, hogy a hardvereket kíméljem benne, meg azoknak „feleljek meg”. Azért vannak, hogy használva legyenek, meg kiszolgáljanak, ha ez azzal jár, hogy jobban kopnak, akkor legyen. Sőt, ezért használok Linuxot, és nem Windowst meg MacOS-t, ott egy multi cég dönti el helyettem, hogy hogy állíthatom be a rendszerem, hogy és mikor frissítsem, mikor mi fusson a háttérben, mikor milyen telemetriát meg egyéb baromságokat küldjön a tudtom vagy akaratom nélkül, meg próbálnak megvédeni önnöm magamtól, feltételezve, hogy biztosan ECDL Mancika vagyok és nem értek hozzá, ők tudják jobban, hogy nekem mire is van tulajdonképpen szükségem. Kicsit olyan most már, mintha ezeknek a cégeknek venné az ember a gépet, nem saját magának.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Jack Oneill #38994 üzenetére

    Egy HDD főleg két ponton tud "kopni": a lemezegység csapágyazásánál és a fejmozgatásnál/parkoltatásnál.

    Mivel, amint az könnyen belátható, a kettő pont ellentétes üzemben van igénybevételnek kitéve, az igazság a két érték egybevetésénél keresendő.

    Régebbről volt egy grafikonom görbesereggel, ami pont erről szólt, mármint arról, hogy milyen esetekben, mennyi idő után érdemes leállítani a HDD-ket.

    Úgy emlékszem, hogy a legalacsonyabb időtartam is 2-3 óra között volt.

    SSD-k felpörgési, csapágyazási paramétereire nem emlékszem. :)

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák