Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sby75

    tag

    válasz Doky586 #30686 üzenetére

    Formázva,nyersen partíció nélkül, GPT, MBR, Win alatt lemezkezelőben...mindenhogy próbáltam. Ugyanezt kapom. Piros X-et meg már lassan a homlokomra fogom rajzolni :F

    (#30687) Frawly: Pendrive-ról telepítek Win10-et, ezt raktam fel a HDD-re korábban hibátlanul.

    Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

  • Frawly

    veterán

    válasz Doky586 #30686 üzenetére

    Óóó, baszki, tényleg ez lesz nála a hiba, csak most veszem észre! Nem tudom miért kell ilyen szűkszavúan írnod, először azt hittem, hogy a piros X-en azt érted, hogy zárja be ezt a figyelmeztetéses ablakot.

    Már értem, a Törlés gombra gondoltál, ami mellett van egy nagy piros X. Valóban ez kell, mert létrehozott az SSD-n egy partíciót, ami elfoglalja az egész meghajtót, és a rendszer nem tud rajta sem EFI, sem rendszerindítós partíciót létrehozni! Tehát nem driver a gondja, mert látja az SSD-t, látja rajta a partíciót is, csak már mellette, előtte nem tud új partíciókat létrehozni, ezért nem engedi telepíteni. Törölni kell azt az egy szem partíciót, valóban.

    Ezért írom százezredszer a kedves delikvenseknek, hogy ha rendszerlemeznek vettük, akkor OS telepítés ELŐTT NE FORMÁZGASSUNK már semmilyen lemezt, se SSD-t, se HDD-t! Egyszerűen balfékség, felesleges művelet, csak a szívás lesz belőle. A telepítőre kell bízni, hagyni neki, hogy hadd csinálja meg rendes alignálással azokat a partíciókat, ami kell neki, a kézi particionálás résznél csak annyira beavatkozni, hogy két partíciót csinálni, egyiket a rendszernek, másikat adatoknak, és utána a rendszernek létrehozottra kell a telepítést nyomni. Az alignálás sem csak az SSD-k sajátja, a modern HDD-k is 4K szektorosak, azoknál sem mindegy. A modern telepítők (Win7 és attól felfelé, meg modern Linux disztrók) eleve 1024K-s alignálással dolgoznak, ami megfelel a 4K-snak és 16K-snak is (ugyanis a legújabb 3D TLC-s SSD-knek már 16K-s alignálás kell, a 4K-s nem lenne elég).

    (#30697) Viperator: a SATA-s SSD-knek nem kell driver. A Win7-8-10-be alapból beépített, MS szabványos AHCI driverrel menniük kell, teljes funkcionalitással, TRIM-estől, mindenestől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák