Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim-Y

    veterán

    válasz oriic #22170 üzenetére

    Pacific Rim

    A leírás erősen spoileres

    Na, megnéztem. IMAX 3D Aréna pláza. Magyarul beszélő, majd két órás, bár ennél hosszabbnak tűnt.
    Mivel is kezdjem a kritikát.

    Először is: IMAX: nagyon szuper a terem, a leghátsó sorban ültem, majdnem középen, kábé a vászon felénél volt a szemhorizontom, tehát mondhatni tökéletes.

    Szinkron: hát ez már megint valami kritikán alulira sikerült. A főszereplő csávó, és a főszereplő csaj magyarhangja is valami borzalom, egyedül a chief hangjával tudtam megbarátkozni :)

    CGI: ebbe nem lehet belekötni, abszolút mai technika, hozta amit várni lehetett tőle, látványos volt, nem volt gond az animációkkal.

    Színek: az egész film kicsit más színvilággal dolgozik, mint a megszokott -szerintem-, sokkal több a neon benne, ami a trailerben még zavart, de film közben ezzel sem volt problémám.

    Színészek: a chief játéka tetszett, hozta amit kellett, a főszereplő csávó (Riley asszem) nem volt hiteles számomra, szerintem kifejezetten szarul játszott, van a filmben egy "szerelmi" szál, és ahogy ezt a részét játszotta el a figura az számomra nem volt hihető, sőt zavart. A csaj igazából illett a filmbe, vele nem volt gondom, csak a szinkronjával. A tudós arcok, ilyenből kettő is van, egyik a laza zseni figura, ez az elment kategória, a dilis kocka zseni pedig túlerőltetett volt.

    Ron Pearlman nem sokat szerepelt, legalábbis én azt hittem, hogy többet fog szerepelni, és nagyobb szerep jut majd neki.

    Sztori: Hááát.. nekem nem jött be túlságosan, egy TF sokkal emészthetőbb nekem, de ezt nem a film számlájára írom, hiszen adoptáció?! nem?

    Szörnyek: nem volt velük gond.

    Jaegerek: ezek baszott jól néztek ki, mondjuk.. Hollywood -.- -> az orosz gép kábé egy farönkkel vetekszik, mozgásában is eléggé maradi, a kínai cucc nagyon high-tech, és persze, hogy az amerikai az ami jól néz ki, ami hiperszuper, ami elpusztíthatatlan :D És persze, hogy az amcsi cuccok "élik túl" a filmet.

    Összességében: A film élvezhető volt, bár szerintem nagyobb részt ez az IMAX-nek tudható be. Egyszeri megnézésre moziban ajánlom, mert igazán látványos, de a viccesnek szánt részek nem ültek, nem lehet igazán jót röhögni rajta, bár tudom, hogy nem vígjáték..de pl a TF-es arcoknak sikerült ezt elérniük egy hasonló stílusú filmben.

    Ha értékelnem kéne akkor hetesre értékelném, mert a CGI nagyon ott volt.

    SPOILER END

    Akit csak az érdekel, hogy érdemes-e megnézni moziban, annak azt tudom mondani, hogy nézze meg, mert nagyon látványos, de az elvárásait, ha eddig magasak voltak, akkor adja alább ^^ TF nekem jobban bejött.

Új hozzászólás Aktív témák